comScore

Galatasaray Galatasaray

Ümit Karan'dan Osmanlıspor - Galatasaray maçı sonrası federasyona isyan

18 Aralık 2016, Pazar 23:21
Ümit Karan'dan Osmanlıspor - Galatasaray maçı sonrası federasyona isyan

Ümit Karan, Osmanlıspor - Galatasaray maçının buzlu zeminde oynatılmasına isyan etti. 

FutbolArena - Osmanlıspor - Galatasaray maçının ardından Telegol programında konuşan Ümit Karan, müsabakanın tatil edilmesi gerektiğini söyledi. 


Ümit Karan, Osmanlıspor - Galatasaray maçı sonrasında Federasyonu eleştirdi


Maçın yorumlanacak yanı olmadığını söyleyen Ümit Karan, "Kimisinin kramponu kırıldı sert zeminden dolayı. Müthiş bir stat yapıyorsunuz ama bu stadın Olimpiyat stadından farkı yok." diye konuştu. 

"SERDAR AZİZ'İN SAKATLANMASI HAKEMİN SUÇU"
Serdar Aziz'in sakatlanması hakemin hatası tamamiyle. Ben betonda maç oynatmam. Niye tatil etmiyorsun? Federasyondan sana bu konuda baskı mı var? Yazık günah değil mi bu çocuğa? Belki sezonu kapatacak. 

"HİÇBİR FUTBOLCU AYAKTA DURAMADI."

"Türk futbolu gelişsin diyoruz. Böyle bir zeminde futbol oynatırsan olmaz. Hangi futbolcu ayakta durabiliyordu? Kimse. Betonda oynandı maç. Kar veya çim değil yani. Betonun üstünde nasıl oynasın futbolcular? Patenle falan çıkması lazımdı."

ENGİN VEREL'DEN ÜMİT KARAN'A KONTRA YANIT

Eski Fenerbahçeli futbolcular, "Maç kaç derecede oynandı? -2 veya -3 derecede oynandı. Bugün Kuzey Avrupa'da eksi 15'lerde oynandı. Zemin böyle havalarda hep taş gibi olur. Galatasaray bugün beraber kalmasaydı kimse zemini konuşmayacaktı. Sen Galatasaray bugün iyi oynamadı demiyorsun, Muslera kalede devleşti demiyorsun zemine sallıyorsun sürekli. Serdar sakatlandı diyorsun. Orada 25 tane futbolcu var. 

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)