comScore

Mısır'da olay! 'Federasyon başkanı istifa etmezse maçlara çıkmıyoruz'

25 Şubat 2020, Salı 01:29
Mısır'da olay! 'Federasyon başkanı istifa etmezse maçlara çıkmıyoruz'

Mısır futbolunun önemli takımlarından Zamalek, Federasyon Başkanı ve kurullarının istifa etmemesi halinde lig maçlarına çıkmama kararı aldı. 

FutbolArena Dış Haberler - Mısır futbolunda olay! Mısır kulübü Zamalek kulübü son dönemde hakem hataları ve kulübün aldığı cezaların ardından tarihi bir karar aldı. Zamalek kulübü "Federasyon istifa etmezse maçlara çıkmayacağız." şeklinde karar aldı. 

Zamalek kulübü yöneticileri ligin Al Ahly'nin lehine dizeyn edildiği yönünde açıklamalar yaparken, son olarak Süper Kupa finalinde yaşanan olayların ardından kulübe ağır cezalar gelmesine büyük tepki tepki gösterildi. 
ZAMALEK BAŞKANI: "İSTİFA ETMEZSENİZ MAÇLARA ÇIKMIYORUZ"

Başkan Mansour, Süper Kupa finalinin ardından 'Bu Federasyon görev yapmaya devam ettiği sürece maçlara çıkmayacağız! Spor Bakanı nerede? Neden olanlara müdahale etmiyor!" şeklinde konuştu. 

Süper Kupa maçındaki olayların ardından Zamalek kulübünde Emam Ashour sezon sonuna kadar, Shikabala 8 maç, Juma 3 maç ceza aldı. Kulübe ayrıca para cezası ve başkana da 3 maç tribüne giriş yasağı geldi. Bu cezalar sonrasında Zamalek kulübü sert bir tavır sergileyerek, "Federasyon ve kurulları istifa etmediği sürece lig maçlarına çıkmama kararı" aldı. 

AL AHLY 16'DA 16 YAPTI

Mısır Ligi'nde şu anda Al Ahly kulübü 16'da 16 yaptı. 46 gol atan Al Ahly kalesinde sadece 3 gol gördü.  Zamalek kulübü ise 31 puanla 3. sırada yer alıyor. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!