comScore

Mısır'da ilginç olay! Al Ahly 16 puan farkla liderdi

16 Mayıs 2020, Cumartesi 02:28
Mısır'da ilginç olay! Al Ahly 16 puan farkla liderdi

Mısır'da Spor Bakanı ve Sağlık Bakanı sezonun devam edilmemesi yönünde karar aldı. Ancak sezonun iptal mi yoksa devam mı edileceği yönündeki kararı federasyon Pazar günü açıklayacak. 

FutbolArena Dış Haberler - Mısır Ligi'nde sezonun akıbeti hakkında çarpıcı bir karar alındı. Henüz Futbol Federasyonu resmi açıklama yapmamasına rağmen basındaki haberlere göre, Spor Bakanı ile Sağlık Bakanlığı arasındaki görüşmeler sonucunda lige devam edilmemesi yönünde karar alındı. Federasyon ise liglerin enüz iptal mi yoksa tescil mi edileceğini açıklamadı. Bu kararın pazar günü açıklanacağı duyuruldu. 

AL AHLY 16 PUAN FARKLA LİDERDİ
Ligde bir maçı eksik durumda 16 puan farkla lider olan Al Ahly'nin taraftarları ise olası iptal iddialarına tepki gösterirken, kararın Pazar günü açıklanacağı duyuruldu. Mısır'da daha önce kulüpler arasında yapılan oylamada 11 kulüp ligin tescil edilmesi yönünde oy kullanmıştı. 

AL AHLY'NİN EZELİ RAKİBİ ZAMALEK: "TESCİL KARARI YANLIŞ OLUR!"

Al Ahly'nin ezeli rakibi Zamalek'in başkanı Mansour ise, "Ya ligler oynanır, ya da iptal edilir. Tescil kararı yanlış bir karar olur" şeklinde çıkış yaptı. Mısır'da Al Ahly - Zamalek kulübü arasında özellikle son dönemde saha dışındaki rekabet Mısır'da bir hayli gündem oldu. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!