comScore

Mısır Ligi'nde iptal tescil tartışması! Ezeli rakiplerin gerilimi

27 Mayıs 2020, Çarşamba 19:23
Mısır Ligi'nde iptal tescil tartışması! Ezeli rakiplerin gerilimi

Mısır Futbol Federasyonu ligin iptal mi yoksa tescil mi edileceği konusunda henüz kararını vermezken, ezeli rakipler Al Ahly ile Zamalek arasındaki gerilim ve karşıt görüş devam ediyor. 

FutbolArena Dış Haberler - Mısır Ligi'nin geleceği konusunda ülkede son dönemde ilginç olaylar yaşanıyor. Devlet yetkilileri ve Sağlık Bakanlığı Koronavirüs nedeniyle ligin devam etmesinin doğru olmadığını açıklarken, Futbol Federasyonu ise tescil mi yoksa iptal mi olacağı konusunda hala kesin kararını vermedi. 

Öte yandan Mısır'da ezeli rakipler Al Ahly ile Zamalek arasındaki rekabet sürüyor. Mısır Ligi'nde bir maç eksiğiyle en yakın rakibinün 16 puan fark önünde lider olan Al Ahly, ligin oynanmaması halinde tescil kararının adaletli olacağını savundu. Al Ahly'nin ezeli rakibi Zamalek'te ise başkan Mansour'dan çok çarpıcı bir açıklama geldi. 
"LİP İPTAL EDİLECEK"

Uzun süredir ligin oynanmaması halinde bu sezonun yok sayılmasını savunan Zamalek Başkanı Mansour, kulübün resmi kanalına yaptığı açıklamada, "2019/20 sezonu iptal edilecek." ifadelerini kullandı. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!