comScore

Mısır Futbol Federasyonu Rusya maçının hakemini şikayet edecek

21 Haziran 2018, Perşembe 20:36
Mısır Futbol Federasyonu Rusya maçının hakemini şikayet edecek

Mısır Futbol Federasyonu, Rusya'ya 3-1 kaybettikleri maçın ardından müsabakanın hakemini şikayet edeceklerini açıkladı. 

FutbolArena Dış Haberler - Dünya Kupası'na veda eden Mısır, Rusya'ya 3-1 kaybettikleri maçın ardından hakem kararlarıyla ilgili şikayette bulunacak.
Mısır Futbol Federasyonu Rusya maçında aleyhlerine yapılan hakem hatalarının müsabakanın skoruna tesir ettiğini açıkladı. 
Mısır Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, "Rusya maçında aleyhimize çok açık hatalar yapıldı. Net bir penaltımız verilmedi. VAR sisteminin devreye girmesi gerekirdi ama uygulanmadı. Ayrıca yediğimiz golde de kural dışı bir eylem yapıldı. Bunların değerlendirilmesini istiyoruz." ifadelerine yer verildi. 
 

Rusya Mısır maçı kaç kaç bitti?


Rusya ve Mısır, 2018 FİFA Dünya Kupası mücadelesi kapsamında bu akşam saat 21:00'da karşı karşıya geldi. A grubunda oynanan mücadeleden 3 puanı hanesine yazdıran taraf Rusya Milli Takımı oldu. Rusya Milli Takımı aldığı bu galibiyet ile A grubundaki puan durumunu 6'ya çıkartarak gruptan çıkma konusunda büyük bir avantajı elde etti.

MISIR'DAN 1990 YILINDAN SONRA İLK GOL

Rusya'yı Mısır karşısında galibiyete taşıyan golleri Ahmed Fathy (KK), Denis Cheryshev ve Artem Dyzuba'dan geldi. Mısır'ın golü ise Mohamed Salah'tan geldi. Salah'ın penaltı golü, Dünya Kupası'nda şu ana kadar Rusya kalesine gelen ilk isabetli şut oldu. Liverpool'un süperstarı Salah'ın attığı bu gol Mısır tarihine geçti. Mısır'ın Dünya Kupası tarihinde attığı son gol, 1990 yılında Hollanda maçındaydı

FutbolArena Haber Turu (22 Eylül 2020)