comScore

FutbolArena TV

Mircea Lucescu'nun Arnavutluk maçı öncesi açıklamaları

12 Kasım 2017, Pazar 16:18

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, "Türk futbolunda yeni bir nesil yaratmak üzereyiz. Bu neslin bir yere gelebilmesi için zamana ve sabra ihtiyaç var.

Arnavutluk ile yarın oynanacak özel maç öncesi Belek Turizm Merkezi'ndeki Calista Resort Otel'de milli oyuncu Okay Yokuşlu ile basın toplantısı düzenleyen Lucescu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Rumen teknik adam, kendisiyle ilgili özeleştiri yapıp yapmadığı yönündeki soru üzerine, özeleştiri yapmanın çok kolay olmadığını söyledi. Milli takımın başında ilk maçını Ukrayna'ya karşı çıktığını ve 3 günlük kısa sürede hazırlanmak zorunda kaldığını ifade eden Lucescu, "Bu yüzden daha tecrübeli oyuncuları çağırdım ki birbirleri ile çok daha alışkanlıkları olan bir takımdı. Gençleri de 15-20 dakika oynatıp, kendi kulüplerinde oynamasalar bile, entegrasyonu kolay atlatabilecelerini düşündüm. Kolay olmadı. Milli takımda oynayan, kendi kulübünde oynamayan futbolcuyu bir yere çekip sonra aynı seviyeye getirmek kolay değil." diye konuştu.

VİDEO ÖNERİLERİ