comScore

Mircea Lucescu yeni bir Milli Takım oluşturuyor!

14 Ekim 2018, Pazar 15:24
Mircea Lucescu yeni bir Milli Takım oluşturuyor!

14 aşkın bir süredir Milli Takım teknik direktörlüğü yapan Mircea Lucescu bambaşka bir milli takım oluşturuyor.

FutbolArena Detay - 2 Ağustos 2017 tarihinde Fatih Terim'den boşalan Milli Takım teknik direktörlüğü görevine getirilen Mircea Lucescu, yaklaşık 14 ayda Milli Takımda çok şeyi değiştirdi. Fatih Terim ile başlayan gençleşme operasyonunu tam gaz sürdüren Lucescu bir çok tecrübeli ismi Milli Takımdan uzaklaştırırken çok sayıda yeni ve genç oyuncuyu milli takıma çağırdı. 

12 FUTBOLCU İLK KEZ MİLLİ OLDU
2 Ağustos 2017 tarihinden göreve gelen Mircea Lucescu yönetiminde 12 futbolcu ilk kez A Milli Futbol Takımı forması giydi. 2018 yılı içerisinde ilk kez milli olan 8 futbolcunun yaş ortalaması ise 23,35 oldu.

Daha önce defalarca kadroya alınan ancak hiç oynamayan Serkan Kırıntılı dışında İrfan Can Kahveci, Ömer Bayram, Zeki Çelik, Tarkan Serbest, Ertuğrul Ersoy, Berkay Özcan, Mert Müldür, Emre Akbaba, Atila Turan, Kenan Karaman ve Barış Yardımcı ilk kez Mircea Lucescu yönetiminde Milli Takım formasını giydiler. 

BAZI İSİMLER AYIKLANDI

Öte yandan Milli Takımda senelerdir forma giyen isimlerden Arda Turan, Emre Belözoğlu, Burak Yılmaz, Mehmet Topal, Gökhan Gönül, Selçuk İnan, Volkan Demirel ve Caner Erkin gibi en az 50 milli maça çıkmış tam 8 oyuncu ise yeni jenerasyonda fazla düşünülmüyor. Tecrübeli ve deneyimli bu isimler gerek özel hayatlarındaki sıkıntılar, gerek sakatlıkları ile bu dönemde milli takımdan uzak kaldılar. Ayrıca bu isimlere ek olarak Nuri Şahin de Milli Takımı bıraktığını açıklamıştı.

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!