comScore

Mircea Lucescu, yakın tarihin en kötü hocası

15 Ekim 2018, Pazartesi 10:34
Mircea Lucescu, yakın tarihin en kötü hocası

A Milli Futbol Takımımız, Uluslar Ligi'nde Rusya'ya 2-0 mağlup olurken ibre yeniden Mircea Lucescu'ya çevirdi. 15 maçta 6. yenilgisini alan Lucescu yakın tarihin en kötü milli hocası oldu.

FutbolArena Detay - A Mill Futbol Takımımız, Uluslar Ligi'nde Rusya'ya deplasmanda 2-0 mağlup olurken 3. maçında 2. yenilgisini aldı. Mircea Lucescu yönetiminde milliler bir kez daha sahadan mağlubiyetle ayrılırken Rumen çalıştırıcı yakın tarihini en kötü milli hocası olmaktan kurtulamadı.
 

Mircea Lucescu'nun milli takım performansı


2017 yazında göreve gelen ve takıma yeni bir felsefe aşılama içerisinde olan Mircea Lucescu ülkemizi Dünya Kupası'na götürme başarısı gösterememişti. Şu ana kadar özel maçlar da dahil olmak üzere 15 maçta takımın başında olan Mircea Lucescu bu maçlarda 4 galibiyet alırken 5 maçta berabere kaldı ve 6 kez de sahadan mağlubiyetle ayrıldı. Bu rakamlar Lucescu adına kötü bir istatistik olarak tarihe geçti.

AVCI'NIN DA GERİSİNDE KALDI
2010 yılında Guus Hiddink'i göreve getiren TFF, başarılı hocayla ilk 15 maçta 6 galibiyet 5 beraberlik 4 yenilgi alarak ortalamanın üzerinde bir başarı yakalamıştı. Milli Takımı son 10 yılda çalıştıran hocalar arasında olan Abdullah Avcı, ilk 15 milli maçta 5 galibiyet 3 beraberlikle toplamda 18 puanlık bir başarı grafiği yakalamıştı.

EN İYİSİ FATİH TERİM

2013 yılında göreve yeniden gelen Fatih Terim milli takım adına parlak günler yaşatırken ilk 15 maçta 12 galibiyet almış ve 3 kez yenilgi yüzü görmüştü. Fatih Terim zor olan 2014 Dünya Kupası'na katılım şansını son ana kadar kovalamamızı sağlamıştı. Mircea Lucescu yakın tarihte bu hocaların gerisinde kalmaktan kurtulamadı.

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!