comScore

Mircea Lucescu: "Türk Milli Takımı'nı seven oyuncular..."

10 Ekim 2018, Çarşamba 19:55
Mircea Lucescu:

Mircea Lucescu, Bosna Hersek maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

FutbolArena - A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Bosna Hersek maçı öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

"TÜRK MİLLİ TAKIMI'NI SEVEN BİR EKİP YARATMAK İSTİYORUM"
Şu anda rekabetçi, hedefi olan gençleri birlikte çalıştırmak, aynı felsefeyi aygılayan, Türk Milli Takımı'nı seven ve Türk Milli Takımı'nda oynamak isteyen bir ekip yaratmak istiyorum. 

"BOSNA HERSEK 5-6 YILDIR BİRBİRİNİ TANIYAN BİR KADROYLA OYNUYOR"

Bosna Hersek 5-6 yıldır birbirlerini tanıyan bir ekipten kurulu. Biz ise ekibimizi Mart ayında kurmaya başladık. Elimizdeki genç oyuncuların sahaya yansıtabileceği oyun sistemi bulmak hedefliyle başladık.

"HALA GENÇ OYUNCULARI TAKİP EDİYORUM"

Ben halen genç oyuncuları takip ediyorum. Aynı ekibi iyileştirmek için uğraşıyorum. Çok yeni insanlar almak istemiyorum çünkü tekrardan aynı felsefeyi aşılamak kolay değil. Ama başka genç oyunculara da bakıyorum.

"ŞU ANDA MENTAL OLARAK ÇALIŞIYORUM"

30-32 yaşındaki oyuncuları değiştirmek kolay değil. Ancak gençler dinlemeye ve öğrenmeye istekli. Gençler oyun felsefesini uygulama konusunda daha istekli. Ben de bu yüzden mental anlamda çalışıyorum şu anda." 

"EMRE AKBABA VE MEHMET TOPAL'I KAYBETTİK"

Emre Akbaba'yı kaybettik. Oyun ritmini değiştirme konusunda bize çok faydalı olan bir oyuncu. Aynı şekilde Mehmet Topal. Benim için orta sahada önemli bir oyuncuydu. 

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!