comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Milos Krasic yeniden doğdu

31 Temmuz 2016, Pazar 14:10
Milos Krasic yeniden doğdu

Fenerbahçe'ye hiçbir şey veremeden Lechia Gdansk takımına transfer olan Milos Krasic adeta yeniden doğdu.

FutbolArena Detay - 2015-2016 sezonu başında 500 bin Euro karşılığında Polonya'nın Lechia Gdansk takımına bonservisiyle satılan Sırp yıldız, sakatlığının izlerini üzerinden attıktan sonra yeniden eski günlerine döneceğinin mesajını verdi.

32 yaşındaki futbolcu ilk sezonunda süre aldığı 23 maçta 4 gol atarken, 5 de asist gerçekleştirmişti. Lechia Gdansk'ta çıkışa geçen Milos Krasic'in yükselişindeki asıl pay teknik adam değişikliği sonrasında yaşandı. Piotr Nowak geldikten sonra takımın ağabeyi olarak nitelendirdiği Krasic'e kaptanlık bandını da teslim etti. Krasic, Nowak dönemi öncesinde Polonya ekibinde oynadığı 8 maçta herhangi bir gol katkısı verememişti.


Milos Krasic, Lechia Gdansk performansı


Milos Krasic, 2016-2017 sezonunun başlamasıyla birlikte daha da gelişim gösterdi. Sırp futbolcu Lechia Gdansk formasıyla Polonya 1.Ligi'nde geride kalan 3 maçta toplamda 225 dakika sahada kalırken, 1 gol atıp 1'de asist yaptı. Tribünlerin sevgilisi haline gelen Krasic, Fenerbahçe formasıyla 27 resmi maçta 1 gol atıp, 1 asist yaparken; Lechia Gdansk'ta aynı sürede 5 gol – 5 asistlik katkı sağladı. Krasic gösterdiği performansla son 5 yılın en iyi dönemini geçiriyor. Krasic en son Juventus'ta ilk sezonunda Lechia Gdansk'ta oynadığından daha fazla gol katkısı vermişti.

Bilindiği gibi Milos Krasic, Fenerbahçe'ye 2012-2013 sezonu öncesinde yıllığı 2.3 milyon Euro'dan 4 yıllık sözleşme imzalayarak katılmıştı. Fenerbahçe, Juventus kulübüne de Krasic'in bonservisi için 7 milyon Euro ödemişti.


Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!