comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Milli Takım arası en çok hangi takıma yarıyor?

08 Eylül 2016, Perşembe 15:07
Milli Takım arası en çok hangi takıma yarıyor?

A Milli Futbol Takımı'nın maçları nedeniyle Süper Lig'e verilen aralarda Beşiktaş'ın iyi sonuçlar alması dikkat çekti.

FutbolArena Analiz - A Mili Futbol Takımı'nın Rusya ve Hırvatistan ile maçlarını tamamlamasının ardından heyecan yeniden Süper Lig'e döndü.

İlk 2 haftası geride kalan Süper Lig'de milli mesainin ardından takımlar kozlarını paylaşmaya devam edecek.
2014-2015 sezonundan bugüne kadar Süper Lig'e 8. kez milli takım arası verildi. Daha önce gerçekleşen 7 milli takım arasından en karlı çıkan takım ise Beşiktaş oldu.

BEŞİKTAŞ'IN TÜM MAÇLARI İÇERDE
2014-2015 sezonu başından bu yana 6 kez verilen milli takım arasından en karlı dönen ekip olan Siyah-Beyazlılar, 7 maçtan toplam 14 puan çıkardı. Beşiktaş oynadığı 7 maçın 4'ünü kazandı, 2'sinde ise berabere kalırken 1 kez sahadan mağlup ayrıldı.

Siyah Beyazlılar için dikkat çekici bir durum söz konusu oldu. Son 7 milli takım dönüşlerinde Süper Lig'de seyircisi önüne çıkan Beşiktaş, Karabükspor maçıyla birlikte bu sayıyı 8'e yükseltecek.FENERBAHÇE 12 PUAN TOPLADI

Fenerbahçe ise milli mesainin ardından oynadığı maçlarda 9 puan kaybetti. Son 7 milli ara dönüşlerinde Fenerbahçe 3 galibiyet 3 beraberlik ve 1 de yenilgi aldı.

GALATASARAY'IN 2 YENİLGİSİ VAR

Lige çok bir başlangıç yapan Galatasaray ise üç büyükler arasında milli takım dönüşlerinden en az puan toplayan ekip oldu. Jan Olde Riekerink'in öğrencileri son 7 arada 3 galibiyet 2 beraberik 2 yenilgi alırken rakiplerine 10 puan armağan etti.

Üç büyükler geçen sezonun Mart ayında verilen milli takım arasında çıktığı üç maçta ise sadece 1 puan toplayabilmişlerdi.

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.