comScore

Milli Takım'dan Mircea Lucescu döneminde bir ilk!

11 Eylül 2018, Salı 00:15
Milli Takım'dan Mircea Lucescu döneminde bir ilk!

Milli Takım, İsveç karşısında aldığı harika galibiyet ile futbolseverlerin yüzünü güldürdü. Deplasmanda kazanan Türkiye bir ilke imza attı.

FutbolArena Detay - Rusya'ya sahasında 2-1 mağlup olan Milli Takım, İsveç'i deplasmanda yenerek yüzleri güldürdü. Milli Takımın tartışılan teknik direktörü Mircea Lucescu döneminde milliler 13. müsabakasına çıktı ve ilk deplasman galibiyetini aldı. 


Mircea Lucescu döneminde Milli Takımın oynadığı maçlar


6. DEPLASMAN İLK GALİBİYET

Lucescu döneminde Ukrayna'ya deplasmanda 2-0 yenilen, Finlandiya ile 2-2 berabere kalan, Romanya'ya 2-0 yenilen, Karadağ ile 2-2 berabere kalan ve Rusya ile de 1-1 berabere kalan Türkiye nihayet deplasmanda kazandı ve İsveç'i 2-3 devirmesini bildi.
Milli Takım ayrıca son 11 deplasman maçında 2. galibiyetini almış oldu. Milliler deplasmanda son olarak 11 Haziran 2017'de Kosova'yı yenebilmişti.

3 MAÇLIK ARADAN SONRA İLK GALİBİYET

Öte yandan Milli Takım bu galibiyet ile üç maçlık kazanamama serisini de sonlandırdı. 

Son olarak İran'ı 2-1 yenen Türkiye bu maçın ardından oynadığı müsabakalarda Tunus ile 2-2, Rusya ile de 1-1 berabere kalmıştı. Ardından yeniden Rusya ile karşılaşan Milli Takım bu kez rakibine sahasında 1-2 mağlup olmuştu. 

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!


BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!