comScore

Lucescu'nun Rumen basınında istifa sorusuna cevabı

11 Ekim 2017, Çarşamba 23:23
Lucescu'nun Rumen basınında istifa sorusuna cevabı

Mircea Lucescu, Milli takımdaki geleceğiyle ilgili Rumen basınına net ifadeler kullandı. 

FutbolArena Dış Haberler - Mircea Lucescu milli takımdaki geleceği konusunda flaş bir açıklama yaptı. Rumen basınına konuşan Lucescu, 2018 Dünya Kupası'na Milli takımın gidememesinin ardından görevde kalıp kalmayacağı konusunda net ifadeler kullandı. 


Milli Takımda Lucescu istifa ediyor mu?


A Milli Futbol takımında göreve geldikten sonra Ukrayna, Hırvatistan ve Finlandiya maçlarında 1 mağlubiyet, 1 beraberlik alan Rumen teknik adam özellikle oynattığı futbol ve kadro seçimleri konusunda çok eleştirilmişti. Finlandiya maçının ardından düzenlediği basın toplantısında sorumluluğun kendisine ait olduğunu söylemişti. 

"DEVAM ETME KARARI ALDIK"
Türkiye'nin Dünya Kupası biletini alamamasının ardından Lucescu'nun göreve devam edip etmeyeceği merark konusu olurken, Rumen teknik adam ülke basınında Sport Ro'ya açıklamalarda bulundu. Görevine devam edeceğini söyleyen Lucescu, "Federasyon ile bir araya gelerek görüştük. Bu projeye devam etme konusunda anlaşmaya vardık." dedi.

"ROMANYA İLE HAZIRLIK MAÇI OYNAYACAĞIZ"

Lucescu ayrıca bir sonraki maçlarının Romanya ile olacağını söyledi ve, "Kabul ettiler. Bir sonraki maçımız 10 veya 14 Kasım'da Romanya ile. Yeni bir başlangıç olacak. Çünkü iki takım da zor durumda. Bizim için de yeni bir sayfa açılacak." ifadelerini kullandı. 

LUCESCU'YA ESKİ FUTBOLCUSUNDAN GÖNDERME!

Shakhtar Donetsk forması giyen Bernard, Ukrayna basınına yaptığı açıklamada, "Lucescu ile sorun yaşadığım dönem kariyerimde yaşadğım en kötü zamandı. Ben de hatalar yaptığımı kabul ediyorum ama Lucescu da çok hata yaptı. Bunu söylemek zorundayım. Oynamak için çok çalıştım ama bir şeyler ters gitti. Onun talimatıyla kendimi oynamaya teşvik etmedim. Fonseca'nın takımın başına gelmesinden sonra yeniden kendimi buldum. Şu anda huzurluyum ve çalışmalarımı sürdürüyorum." ifadelerini kullandı. 


Ay Yıldızlı takımla ilgili tüm gelişmelere Milli Takım Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (14 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.