comScore
bilyoner

Milli Takım Haberleri:Mircea Lucescu: 'Milli takımı çok zor dönemde devraldım'

31 Mayıs 2018, Perşembe 13:58
Milli Takım Haberleri:Mircea Lucescu: 'Milli takımı çok zor dönemde devraldım'

Türkiye A Milli Futbol Takımında Tunus maçı öncesinde Teknik Direktör Mircea Lucescu'nun Kaan Ayhan ile birlikte basın mensuplarının karşısına geçdi.

FutbolArena - Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Kaan Ayhan ile birlikte Tunus ile oynanacak hazırlık mücadelesi öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 

Mircea Lucescu'nun Tunus maçı öncesi açıklamaları


Aday kadrodaki isimlerden Kaan Ayhan milli takımı neden seçtiğine vurgu yaptı. Almanya'da forma giyen genç savunmacı, "Türkiye'yi seçmeyen arkadaşlarım için bir şey diyemem. Ben sadece kendi hakkında konuşabilirim. Ben Türkiye'yi memleketim olarak gördüğüm için Ay-Yıldız'ı seçtim. Hazırlık maçlarında elde ettiğimiz özgüvenle daha iyi yerlere gelmek istiyoruz" diye konuştu.
Mircea Lucescu, Kaan Ayhan'ın konuşmaları sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 
Mircea Lucescu, milli takım için kalbi atan oyuncularını istediği belirterek şunları söyledi:

"BİR DEĞİŞİM YAŞIYORUZ"

"Milli Takımı 1 kez reddederseniz bir daha gelemezsiniz. Ben Milli Takım için kalbi atan oyuncuları istiyorum. Milli Takım'da bir değişim yapıyoruz. Şimdi artık sonuç alma zamanımız geldi"

"SORUNLARIMIZ VAR"

"Çok iyi bir oyuncu grubun var. Sahada ve saha dışında birbirleriyle iyi anlaşıyorlar. Elbette hala sorunlarımız var. Son dakikada goller yiyoruz ama bunları azaltacağız"

"TUNUS GÜÇLÜ BİR RAKİP"

"Tunus zorlu bir rakip. 13 oyuncusu Avrupa'da oynuyor. Son 8 maçta kaybetmediler. Fizik olarak güçlüler ve teknikleri de iyi"

"ÇOK FAZLA MAÇ YAPMALIYIZ"

"Tecrübe çok önemli. Bunun için 26-27 yaşlarını bekleyemeyiz. Çok fazla maç yapmalıyız. Öyle bir taktik kültürü işlemeliyim ki her taktiği uygulayabilecek hale gelsin."

"TÜRK TAKIMLARINDA POTANSİYEL VAR"

"Türk takımlarını Avrupa Kupaları'nda her sene zirvede görmek istiyorum. Oyuncuların da önce Türk takımlarında bu zirve mücadelesinde görmek, sonra da Avrupa'daki kulüplere transferini görmek en büyük dileğim olur. Bu potansiyel var."

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!