comScore

Milli Takım Haberleri: Mircea Lucescu 20 yılın en kötüsü! İşte rakamlar

10 Eylül 2018, Pazartesi 10:14
Milli Takım Haberleri: Mircea Lucescu 20 yılın en kötüsü! İşte rakamlar

A Milli Futbol Takımımız, Uluslar Ligi'nde Rusya'ya mağlup olurken Mircea Lucescu döneminde bir kez daha yenilgi yüzü gördü. Lucescu'nun bu kötü tablosu eski hocaları fazlasıyla arattı. İşte rakamlar.

FutbolArena Detay - A Milli Futbol Takımımız Rusya karşısında aldığı sonuçla Uluslar Ligi'ne kötü bir başlangıç yaparken Mircea Lucescu yeniden hedef tahtasına oturdu. Mircea Lucescu döneminde Milliler 5. mağlubiyetini alırken Rumen hoca eskileri mumla arattı.
 

Mircea Lucescu'nun milli takım karnesi


Son 20 yılda A Milli Takımı çalıştıran hocaların puan ortalamasına bakıldığına Mircea Lucescu açık ara son sırada yer alıyor. Milli takımda şu ana kadar 12 maça çıkan Mircea Lucescu 3 galibiyet aldı ve 5 kez mağlup olurken 4 kez de berabere kaldı. Mircea Lucescu bu rakamlarla 1,08'lik bir puan ortalaması tutturdu ve son 20 yılın hocaları arasında son sırada yer aldı.
 

Fatih Terim'in milli takımdaki puan ortalaması


Son 20 yılın hocalarına baktığımız zaman Fatih Terim dönemlerinde puan ortalamasının epey yüksek olması dikkat çekiyor. 1996 yılında Mustafa Denizli'nin göreve gelmesi sonrasında Milliler sportif başarı anlamında başarılar kazanmaya başlamıştı. Bu başarılar arasına EURO 2008'de yarı finalini sokan Fatih Terim'in 4. dönemdeki puan ortalaması 2,05 oldu. Fatih Terim'in 2. döneminde ise puan ortalaması 1,86 olarak kayda geçti.

ABDULLAH AVCI 1,22'DE KALDI
Fatih Terim'in 4. ve 2. dönemi son 20 yılın en iyi puan ortalamasını çıkardı. Fatih Terim'i ülkemizi dünya üçüncüsü yapan Şenol Güneş 1,71 ile takip etti. 4. sırada ise bu kez Fatih Terim'in 3. dönemi 1,67 ile öne çıktı. 

5. sırada Ersun Yanal 1,60 ile yer alırken Mircea Lucescu gibi milli takımda istenilen başarıyı yakalayamayan Guus Hiddink ise 1,56'lık puan ortalaması tutturdu. Abdullah Avcı'nın ortalaması ise 1,22'de kaldı.


Milli Takım Haberleri FutbolArena'da 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)