comScore

Milli Takım, Dünya Kupası'na nasıl gider? Kalan maçlar, puan durumu

12 Ekim 2021, Salı 01:03
Milli Takım, Dünya Kupası'na nasıl gider? Kalan maçlar, puan durumu

A Milli Takım, Letonya galibiyeti ile 2022 Dünya Kupası iddiasını sürdürdü. Kalan maçlar ve grubumuzdaki puan durumu haberimizde.

FutbolArena - Türkiye, 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu maçında Letonya'yı 2-1 mağlup etti ve ilk 2 iddiasını sürdürdü. Lider Hollanda'nın 4, 2. sıradaki Norveç'in ise 2 puan gerisinde yer alan A Milli Takım, Dünya Kupası'na nasıl gider? Kalan maçlar ve grubumuzdaki puan durumu haberimizde.
 

A Milli Takım, Dünya Kupası'na gider mi?


2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'ndeki 10 grup birincisi direkt Katar vizesi alacak. Grup ikincileri ve UEFA Uluslar Ligi'nden gelecek 2 ülke, Katar'daki Dünya Kupası'na katılabilmek için play-off oynayacak. Play-off turundan 3 takım, 2022 Dünya Kupası'na gidebilecek.

GRUBUMUZDA PUAN DURUMU


TÜRKİYE'NİN KALAN MAÇLARI

A Milli Takım grupta 8 maçın ardından 15 puanla 3. sıraya yerleşti. Lider Hollanda 19 puanla yola devam ederken, Norveç ise 17 puanla 2. sıradaki yerini korudu. İlk 2 iddiasını sürdüren Türkiye kalan maçlarda Cebelitarık ve Karadağ ile oynayacak. Özellikle grubun son haftasındaki Hollanda-Norveç maçının kaderimizi belirlemesi bekleniyor.

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu'nda kalan maçlar şu şekilde:

13 KASIM

Norveç-Letonya
Türkiye-Cebelitarık
Karadağ-Hollanda

16 KASIM

Cebelitarık-Letonya
Hollanda-Norveç
Karadağ-Türkiye

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!