comScore

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) başvuru tarihi nedir? MSÜ başvuru şartları neler?

05 Şubat 2019, Salı 11:49
Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) başvuru tarihi nedir? MSÜ başvuru şartları neler?

2019 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) başvuru tarihini merak eden ve MSÜ sınavı başvuru şartlarını öğrenmek isteyen öğrenciler haberimize göz atabilir.

2019 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) başvuru ne zaman? MÜS başvuru tarihini merak eden öğrenciler internet ortanında MSÜ başvuru tarihi belli oldu mu? MSÜ başvuru ne zaman olacak? MSÜ başvuru son dakika, MSÜ başvuru şartları neler? sorusuna yanıt arıyor.


MSÜ başvuru ne zaman? MSÜ başvuru şartları neler?


Milli Savunma Bakanlığına bağlı olarak 31 Temmuz, 2018'da kurulan askeri yükseköğretim kurumu MSÜ, başvuru şartları internet ortamında binlerce öğrenci tarafından aranmaya başlandı. 2019 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına girmek isteyen öğrenciler başvuru tarihini merak ediyor. 

Msü sınavına girmek isteten öğrencilerin öncelikli olarak başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. ÖSTM tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan MSÜ-2019 klavuzundan sonra bözler başvuru tarihine çevrildi. MSÜ sınavına girmek isteyen öğenciler MSÜ başvuru şartları neler? MSÜ sınavı ne zaman? MSÜ sınavına nasıl girebilirim? sorusuna yanıt arıyor.
MSÜ sınavı 7 Nisan 2019 tarihinde yapılacak. ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre sınava girmek iseteyen öğrencilerin öncelikli olarak başvurusunu tamamlaması gerekiyor. Öğrenciler başvurularını bireysel olarak ÖSYM internet sitesi üzerinden yapabilecek. 2019 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) başvurusu yapmak istiyorsanız aşağıda verilen linke tıklamanız yeterli olacaktır.


MSÜ BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN


MSÜ nedir?


Milli Savunma Üniversitesi, 31 Temmuz 2016 tarihinde Millî Savunma Bakanlığı'na bağlı olarak kurulan askerî yükseköğretim kurumu. Üniversitede eğitim ve öğretime 12 Şubat 2017 tarihinde Hava Harp Okulunda yapılan törenle başlanmıştır

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)