comScore

Milan Milan

Milan yönetiminden Gattuso'ya yeni sözleşme teklifi

22 Mart 2018, Perşembe 14:16

Milan'ın geçtiğimiz yılın son ayında takımın başına getirdiği Gennaro Gattuso ile ilgili Milano yönetimi önemli bir karar aldı.

FutbolArena - Milan, Serie A'da Gennaro Gattuso ile iyi bir ivme yakalarken yönetim genç çalıştırıcı hakkında önemli bir karar aldı.


Gattuso'nun Milan'daki performansı


Milan, Gattuso yönetiminde oynadığı 14 maçta 9 galibiyet 3 beraberlik 2 mağlubiyet alırken son dönemde üst sıraları zorlamaya başlayınca yönetim genç hocayla ilgili kararını verdi.

La Gazetta Dello Sport'un haberine göre, Milan, başarılı performans sergileyen Gattuso'nun maaşını 1,2 milyon Euro'ya çıkaracak ve 2 yıllık yeni sözleşme yapacak. Anlaşma 2020'ye kadar devam edecek ve 40 yaşındaki çalıştırıcı yaklaşık 10 kat daha fazla ücret kazanacak.
"GALLİANİ, GATTUSO'DAN MEMNUN"

Kulübün CEO'su Adriano Galliani, mart ayının son günlerinde yaptığı açıklamada, "Hocamız teknik açıdan da iyi ve takımımız onun sayesinde başarılar yakalıyor. Bu takım Gattuso tarafından en iyi şekilde sahneleniyor Gattuso, taraftarları ve yöneticileri ikna etti. Kulüpten çıkan fikir Gattuso ile yeni bir sözleşme imzalamak yönünde oldu" demişti.

İtalya Serie A Haberleri FutbolArena'da!

 

FutbolArena haber turu (19 Temmuz 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.