comScore

Milan Milan

Milan ve Roma arasında finansal fair play savaşı!

28 Temmuz 2017, Cuma 17:13
Milan ve Roma arasında finansal fair play savaşı!

İtalya Serie A'da Milan'ın bu sezon yaptığı transferlerin ardından Roma Başkanı Pallotta'nın açıklamalarına kırmızı siyahlılardan cevap geldi. 

FutbolArena Dış Haberler - İtalya'da ortalık karıştı! Roma ve Milan arasında Finansal Fair Play üzerinden tam anlamıyla bir savaş başladı. Roma Başkanı Pallotta'nın bu sezon transfer dönemine damga vuran Milan hakkında "Finansal Fair Play açısından incelenmeleri gerekiyor." açıklamalarına hodrimeydan geldi. 
 

Milan ve Roma transfer savaşı


Milan kulübü CEO'su düzenlediği basın toplantısında Roma Başkanı Pallotta'nın sözlerine yanıt verdi. Milan CEO'su Marco Fassone yaptığı açıklamada, "Sevgili Pallotta, biz kendimize güveniyoruz. İsterseniz Roma ve Milan'ın dosyalarını karşılaştıralım. Böyle bir saldırıyla ilk kez karşı karşıya aldık. Ancak kendinize güveniyorsanız hemen Milan ve Roma'nın finansal dosyalarını karşılaştıralım." ifadelerini kullandı. 
 

Roma Başkanı James Pallotta'dan Milan'a UEFA finansal fair play çağrısı


Roma Başkanı James Pallotta ise önceki gün yaptığı açıklamada Milan'ın yapılan transferler sonrasında UEFA tarafından Finansal Fair Play çerçevesinde incelenmesi gerektiğini söyletti. Pallotta yaptığı açıklamada, ""Orada neler olduğunu bilmiyorum. Oyuncular için fazla para harcıyorlar. Maaş ve bonservis ödemeleri çok yüksek. UEFA bununla ilgili kesinlikle inceleme başlatmalı." ifadelerini kullandı. 

MAÇ GÜNÜ | Türkiye - İzlanda maçı canlı iddaa, uzman yorumlar ve istatistikler