comScore

Milan Milan

Milan, Donnarumma ile sözleşme imzaladı

11 Temmuz 2017, Salı 19:43
Milan, Donnarumma ile sözleşme imzaladı

Milan'da geleceği yılan hikayesine dönüşen Gianluigi Donnarumma, İtalyan kulübüyle nikah tazeledi ve 4 yıllık yeni sözleşme imzaladı.

FutbolArena Dış Haberler - Milan ile sözleşmesi sona eren Gianluigi Donnarumma, yaşanan büyük tartışmaların ardından kulüpte kalmaya karar verdi. Genç kaleci 4 yıllık yeni sözleşme imzaladı.
 

Donnarumma Milan'da kaldı


Milan'da sözleşme müzakerelerinde anlaşmaya varılamayan Gianluigi Donnarumma, kendisine yönelik tepkiler ve eleştiriler sonrası ayrılık kararını gözden geçirdi. Milli maçta taraftarların kendisine para attığı genç kaleci, Milan'da kalmaya karar vererek 4 yıllık imza attı. 2021 yılına kadar Milan'ın oyuncusu olan Donnaruma'nın kararı resmi kanallardan da duyuruldu.

Diğer yandan İtalya basınında yer alan haberlerde, adı birçok kulüple anılan Donnarumma'nın yeni sözleşmesi sayesinde yıllık 6 milyon avro kazanacağı öne sürüldü.
  

Donnarumma'ya dolarlı protesto


Milan ile ilk görüşmelerde sözleşme yenilemeyen Gianluigi Donnarumma, geçtiğimiz ay Milli maçta protesto edildi. U21 Avrupa Şampiyonası maçında Danimarka ile İtalya karşı karşıya gelirken Donnarumma'ya İtalyan taraftarlar tepki gösterdi. 
Milan taraftarı olduğu düşünülen kişiler, Donnarumma'nın ilk yarıda koruduğu kalenin arkasında "Dollarumma" yazılı bir pankart açmış ve genç kalecinin parayı Milan'a tercih ettiğini ima etmişti. 

Öte yandan taraftarlar Donnarumma'ya dolarlar atarak da protestosunu sürdürdü. 18 yaşındaki file bekçisi geleceğin en potansiyelli kalecisi olarak gösteriliyor. 

FutbolArena Haber Turu (13 Aralık 2019)