comScore

Milan Milan

Milan, Avrupa'dan men edildi! Resmi açıklama

28 Haziran 2019, Cuma 13:54
Milan, Avrupa'dan men edildi! Resmi açıklama

İtalya Ligi takımlarından Milan, UEFA tarafından Avrupa'dan men edildi.

FutbolArena - İtalya Ligi'nin dev kulüplerinden Milan, Avrupa kupalarından men edildi. Finansal Fair Play kurallarına uymadığı için UEFA'dan 1 sezon men cezası alan Milan'ın, CAS'ın da kararı onamasıyla birlikte gelecek sezon Avrupa dışında kalacağı kesinleşti. 

MILAN, MEN CEZASI İÇİN TALEPTE BULUNMUŞTU
UEFA'nın verdiği cezanın ardından Milan da CAS'a yaptığı başvuruda finansal fair play kurallarını rahat bir şekilde yerine getirebilme adına Avrupa Ligi'nden men edilmek istediklerine yönetlik talepte bulunmuştu. CAS'ın verdiği kararda men cezası onanmış oldu. 

Milan'ın yerine UEFA Avrupa Ligi'nde katılacak takım Torino olacak. İtalya Ligi'ni geçen sezon 7. sırada tamamlayan Torino, direkt olarak gruplardan turnuvaya katılacak.

MİLAN'DAN RESMİ AÇIKLAMA

Bu üzücü gerçeğe rağmen, Milan FFP'e saygı duyuyor. FFP kurallarına tam olarak uymak için çaba sarfederken, yaptırımları kabul etmekten başka çaremiz olmadığını biliyoruz. Milan olarak Avrupa futbolunun zirvesine hakkıyla geri dönmek istiyoruz. 
 

Milan'ın Avrupa kupaları başarıları


İtalya'nın köklü kulübü Milan, tarihinde Avrupa'da başarılar elde etmişti. İtalyan devi, Şampiyonlar Ligi'ni 3 kez müzesine götürürken, 4 defa Şampiyon Kulüpler Kupası'nı kazanmıştı. UEFA Süper Kupası'nı da 5 kez kazanan Milan, 2 defa da Kupa Galipleri Kupası'nı müzesine götürmüştü.

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)