comScore

Galatasaray Galatasaray

Michael Owen'dan Didier Drogba itirafı geldi

14 Şubat 2017, Salı 12:57
Michael Owen'dan Didier Drogba itirafı geldi

İngiliz futbolunun unutulmaz golcü oyuncularından Michael Owen'dan Didier Drogba itirafı geldi.

FutbolArena Dış Haber - İngiliz futbolunun ve Liverpool'un unutulmaz golcüsü Michael Owen konuştuğu bir belgeselde Didier Drogba'nın İngiltere'de forvet anlayışını değiştirdiğini söyledi.

Michael Owen'a göre 2004 yılında 25 milyon Sterlin'e Chelsea'ye transfer olan Didier Drogba İngiliz futboluna tek forvet kavramı kattı.
''DİDİER DROGBRA İNGİLTERE LİGİNİ DEĞİŞTİRDİ''

Michael Owen ‘'Benim zamanımda İngiltere'de forvete 2 kişi koyulurdu. Biri uzun boylu ve güçlü, diğeri kısa boylu ve çabuk. Bu ikilinin, mutlaka birlikte olması zorunluluğuna inanılırdı. Jose Mourinho, Drogba'yı ileride tek başına oynatmaya başladıktan sonra, insanlar tek başına bir forvetin her şeyi yapabileceğine inanmaya başladılar." diye konuştu.


Didier Drogba Galatasaray'da ne yaptı? Didier Drogba transfermarkt


2014 sezonu devre arasında Galatasaray Başkanı Ünal Aysal tarafından taraftarların isteği üzerine transfer edilen Didier Drogba kısa süre içerisinde Galatasaray'lı taraftaların sevgilisi haline geldi. Galatasaray'da bulunduğu süre boyunca 53 karşılaşmaya çıkan Didier Drogba, bu süre zarfında 20 kez ağları havalandırırken, 13 gol pası verdi.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"