comScore

MHP kaç milletvekili çıkardı? MHP oy oranı ve milletvekili sayısı 2018 (Canlı seçim sonuçları)

24 Haziran 2018, Pazar 20:28
MHP kaç milletvekili çıkardı? MHP oy oranı ve milletvekili sayısı 2018 (Canlı seçim sonuçları)

MHP seçim sonuçlarında kaç oy aldı? MHP kaç milletvekili çıkardı? 2018 seçimlerinde MHP oy oranı haberimizde. 24 Haziran genel seçimleri tamamlandı. Sandık sonuçları belli olurken MHP oy oranı da açıklandı. MHP 2018 seçimlerinde kaç oy aldı? MHP en yüksek oyu nerede aldı? MHP mecliste kaç milletvekili ile yer alacak. MHP seçim sonuçları oy oranı ve aldığı oy rakamı haberimizde.

MHP kaç oy aldı? MHP oy oranı ne oldu? 24 Haziran genel seçimleri tamamlandı. MHP aldığı oy oranı belirlendi. MHP  meclise kaç milletvekili ile girecek? MHP  milletvekili sayısı ne olacak? Seçim sonuçlarıyla ilgili Anadolu Ajansı, Demirören Haber Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve FOX TV seçim sonuçları gibi birçok farklı kurumdan MHP oy oranı ve MHP milletvekili sayısını sizlere aktarıyoruz. 
 

Seçim sonuçları 2018 - Canlı seçim sonuçları için TIKLA


24 Haziran genel seçimlerinde heyecan üst seviyedeydi. Türkiye genelinde kullanılan oylar sonrası sandıklar açıldı. Sandık sonuçları çeşitli kurumlar aracılığıyla kamuoyu ile paylaşıldı. FutbolArena olarak çeşitli kanallar aracılığıyla seçim sonuçlarını sizlere aktarıyoruz. 
SEÇİM SONUÇLARI 2018 ANADOLU AJANSI CANLI TAKİP
SEÇİM SONUÇLARI 2018 İHLAS HABER AJANSI CANLI TAKİP
SEÇİM SONUÇLARI 2018 DEMİRÖREN HABER AJANSI CANLI TAKİP
SEÇİM SONUÇLARI 2018 FOX TV CANLI TAKİP

 

MHP oy oranı kaç? 2018 seçimlerinde MHP kaç milletvekili çıkardı? (MHP İstanbul, Ankara, İzmir oy oranı 24 Haziran)


24 Haziran genel seçimleri tamamlanırken MHP oy oranı merak ediliyor. MHP oy oranını farklı mecralardan takip edebileceğiniz gibi genel sonuçları haberimizde sizlere aktarıyoruz. İşte MHP 2018 seçim sonuçları

MHP Türkiye Geneli Oy Oranı: 11,19
MHP İstanbul Oy Oranı: 
MHP Ankara 1. 2. ve 3 bölge oy oranı: 

MHP İzmir 1 ve 2. böle oy Oranı: 

49 Milletvekili çıkartan MHP, Türkiye genelinde 5.428.638 oy aldı. 


 

MHP son seçimlerde kaç oy aldı? 2015 MHP seçim sonuçları oy oranı


MHP en son yapılan seçimlerde kaç oy aldı? Vatandaşların merak ettiği konulardan biri de MHP son seçimlerde kaç oy aldı sorusuydu. 7 Haziran 2015 yılında yapılan genel seçimlerde MHP oy oranı %16,2 olarak belirlenmişti. MHP aldığı bu oy oranıyla mecliste toplamda 80 milletvekili ile temsil edilmişti. 1 Kasım 2015 seçimlerinde ise MHP %11,9 oy oranı ve 40milletvekili çıkarmıştı.
 

MHP tarihi nedir? MHP ideolojisi ne?


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 1969 yılında kurulan, Türk-İslam ülküsü ve özellikle Türk milliyetçiliğini savunan faşist siyasî partidir. Kurucusu Alparslan Türkeş olan partinin günümüzdeki genel başkanı Devlet Bahçeli'dir. Amblemi kırmızı zemin üzerine üç beyaz hilâldir.

Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmezliğini, birlik ve bütünlüğünü, hak ve menfaatlerini korumak; yüce Türk milletinin milli ve manevi değerleri ile tarihi ve kültürel zenginliklerine sahip çıkmak; inançlı, yüksek ahlaklı ve çağın gerektirdiği niteliklere sahip nesiller yetiştirmek; hak ve adaleti, huzur ve güveni her alanda hâkim kılmak; Türkiye'nin müreffeh ve
onurlu geleceğini inşa etmek; barış, mutluluk ve adaletin hâkim olduğu bir dünya nizamının tesisinde ülkemizin söz sahibi olmasını sağlamaktır.

2 - VİZYONUMUZ

Geniş vatandaş kitlelerinin teveccühünü kazanarak tek başına iktidar olmak, Türkiye merkezli yeni bir medeniyet ve yeni bir dünya düzeni anlayışıyla; ekonomik, sosyal, kültürel, teknolojik gelişimini ve bilgi toplumuna geçişini sağlayarak ülkemizi, bölgesinde ve dünyada süper güç ve Lider Ülke konumuna getirmektir.

FutbolArena Haber Turu (23 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.