comScore

Beşiktaş Beşiktaş

MHK'ye sert tepki! 'Rezalet, orta oyunu'

16 Şubat 2017, Perşembe 17:48
MHK'ye sert tepki! 'Rezalet, orta oyunu'

Süper Lig'de 21. hafta maçlarını yönetecek hakemlerin açıklanmasıyla birlikte MHK'ye yönelik sert tepkiler oluştu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında oynanacak maçlarda görev alacak hakemler açıklandı. Şampiyonluk yarışının dışında küme düşme hattında da kritik maçlar oynanacak. TFF'den yapılan açıklamayla birlikte MHK'ye yönelik eleştiriler de arttı. 

Eski hakemlerden Deniz Çoban ve Mustafa Çulcu, MHK'nin atamalarına sert tepki gösterdi. Sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunarak eleştirilerde bulunan eski hakemler ağır ifadeler kullandı.
"REZALET DEVAM EDİYOR"

Eski MHK Başkanı Mustafa Çulcu, "Şaka gibi... İngiltere modeli atamalar... Video hakemliği değil uzay mekiği olsa bu kafayla bir arşın ileriye gidemeyiz... Rezalet, sistemli bir şekilde her hafta uygulanmaya devam ediyor. Futbolun marka değerini böyle mi koruyup yükselteceğiz? Orta oyunu..." ifadelerini kullandı.

"MHK'YE İHTİYAÇ KALMAMIŞTIR"

Eski hakemlerden Deniz Çoban ise atamalarla ilgili şunları söyledi:

"Çaresizlik 1!
Beşiktaş maçına Barış Şimşek atanmış... En son 12. haftada maç yönetti,sakatlıktan yeni çıktı,üç ay sonra ilk defa maç yönetecek. 

Çaresizlik 2!..
Atletik testi başaramadığı için devre arasından beri maç alamayan Fırat Aydınus, Fenerbahçe maçıyla dönüyor!

Çaresizlik 3!
Geçen hafta Beşiktaş'ın net penaltısını vermeyen, Quaresma'nın tekmesini sineye çeken Halis Özkahya Galatasaray maçı yönetecek.

TFF kurulları içerisinde MHK'ye ihtiyaç kalmamıştır! Herhangi bir TFF çalışanına şu 22 hakemi, 9 maça dağıt deseniz,bundan daha kötüsü olmaz!"

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)