comScore

MHK'den Abdullah Yılmaz için 'tehdit' açıklaması

17 Şubat 2018, Cumartesi 16:08
MHK'den Abdullah Yılmaz için 'tehdit' açıklaması

MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'nun kendisini tehdit ettiği için istifa ettiğini açıklayan hakem Abdullah Yılmaz hakkında açıklama yapıldı.

FutbolArena - TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta bu hafta oynanacak olan Afjet Afyonspor Menemen Belediyespor maçı öncesinde karşılaşmanın hakemi Abdullah Yılmaz, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'nun kendisini tehdit ettiğini öne sürerek istifa etmişti. Bu gelişme üzerine MHK'den konuyla ilgili açıklama geldi.
 

Abdullah Yılmaz neden istifa etti? MHK'den açıklama


"Bazı gazete ve haber sitelerinde yer alan "Namoğlu hakemi tehdit etti" başlıklı haber ve yorumlar, aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda gerçeği yansıtmamaktadır.

A Klasmanı hakemi Abdullah Yılmaz;
1. 23 Aralık 2017 tarihinde görevlendirildiği Eskişehirspor - Adanaspor A.Ş. TFF 1. Lig müsabakası sonunda stadyum koridorlarında hakem soyunma odasına giderken, yaklaşık 1-1,5 metre arkasında kendisine hakaret eden yöneticilere duyarsız kaldığı ve Federasyon Temsilcilerinin cep telefonu ile belirlediği olay görüntülerine rağmen konuyu raporlamadığı anlaşıldığından kendisi telefonla uyarılmış, bu konudaki sözlü savunması tarafımızdan gerçekçi bulunmamıştır.

2. Abdullah Yılmaz, 4 Şubat 2018 tarihinde MKE Ankaragücü - Tetiş Yapı Elazığspor TFF 1. Lig müsabakasında görevlendirilmiş, müsabaka öncesindeki seremoninin, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından hazırlanan ve ülkemizin UEFA 2024 adaylığı tanıtım sloganı ile ilgili panoların (tobleronların) arkasında yapılması gerekirken panoların önünde yapılmış olmakla, naklen yayın kapsamında amaçlanan tanıtım gerçekleşmemiştir.

Hakemin, Federasyon Temsilcisinin müdahalesi ve Dördüncü Hakemin iki kez uyarısına rağmen kulaklığını takmadığından uyarıyı anlamadığı görülmüştür.

3. Ayrıca bu müsabakada 9.15 metre mesafe belirlemede uygulanan işaret spreyini kullanmaması, Ankara'da bir hakemden temin etme gayreti de göstermemesi nedeniyle yazılı savunması alınmış ve savunma da Kurulumuzca uygun bulunmamıştır.

Sonuç olarak;

TFF 2. Lig Kırmızı Grup'un ilk iki sırasında yer alan Menemen Belediyespor - Afjet Afyonspor müsabakasının önemi gözetilerek bir üst klasmandan görevlendirilen Abdullah Yılmaz, yukarıda belirtilen açıklamaların içeriğinden de anlaşılacağı üzere, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu tarafından müsabaka gününden 2 gün önce telefonla aranmış, karşılaşmanın önemine yönelik dikkati çekilmiştir.

Önceki müsabakalardaki konsantrasyon eksikliğinden kaynaklanan hataları hatırlatılarak bu müsabakayı küçümsememesi gerektiği, bu müsabakaya gözlemci ile birlikte ayrıca MHK Üyesi Erol Ersoy'un da görevlendirileceği, performansının bundan sonraki görevlendirmeleri etkileyeceği cihetle özenli olması gerektiği iletilmiştir.

Bu gerçekler doğrultusunda Abdullah Yılmaz'ın tehdit edilmesi söz konusu olmadığı gibi, istifasının aynı anda Hakem İşleri Müdürlüğü ile birlikte medyada bazı kişilere gönderilmesi, son günlerde kurulumuza yönelik gerçek dışı açıklama ve yorumların kaynaklarının ortaya çıkması bakımından oldukça düşündürücüdür.

Ayrıca Federasyonumuz konuyla ilgili bir soruşturma da başlatmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
Yusuf NAMOĞLU
Merkez Hakem Kurulu Başkanı"
 

Abdullah Yılmaz kimdir, kaç yaşında?


6 Mayıs 1978 doğumlu Abdullah Yılmaz 39 yaşında. Tecrübeli hakem, hakemlik mesleğinin yanı sıra öğretmenlik yapıyor. 

Bu sezon sadece Türkiye Kupası ve Spor Toto 1. Lig maçlarını yöneten Abdullah Yılmaz, geçen sezon da Spor Toto 2. Lig, Spor Toto 1. Lig ve Türkiye Kupası maçlarını yönetebilmişti. 

Abdullah Yılmaz geçmişte özellikle 2009-2014 yılları arasında çok sayıda Süper Lig maçına çıkmıştı.

Türkiye Alt Ligler Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.