comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Müfettişler Avni Aker'de inceleme yaptı - Trabzonspor Haberleri

04 Mayıs 2016, Çarşamba 16:52
Müfettişler Avni Aker'de inceleme yaptı - Trabzonspor Haberleri

Olaylı karşılaşma sonrası soruşturma devam ederken İçişleri Bakanlığının göndermiş olduğu Müfettişler Hüseyin Avni Aker stadyumuna giderek incelemelerde bulundu.

FutbolArena - Müfettişler O.M'nin sahaya atladığı deniz tarafındaki tribüne giderek incelemelerde bulundu. Müfettişlere Futbol İl Temsilcisi, Spor İl Müdürü, Özel Güvenliklerden sorumlu Müdür ve Trabzonspor'un stadyumdan sorumlu yöneticisi eşlik etti. Müfettişler, O.M'nin atladığı tribüne çıkarak ‘Olay Yeri' keşif çalışması yaptı. Tribünden sahaya O.M'nin nasıl atladığı incelendi.

KARŞILAŞMAYA KAÇAK GİRENLER İNCELENDİ
Müfettişler, sahaya giren iki taraftarın 7 Metre yükseklikten nasıl atladığı ve hakeme hızlı bir şekilde nasıl ulaştığını incelerken rapora not etti. Burada 3 saat süren soruşturmada müfettişler, sahayı gözetleyen kameraları, güvenlik zafiyeti oluşturacak başka nedenlerin olup olmadığını inceledi. Müfettişler karşılaşma sırasında sahaya başkalarına ait ‘Passolig' ile giren taraftarlarında isimlerini alarak soruşturmaya dahil ettiği öğrenildi.
 
266810-haber

BAYRAK DİREĞİNE ÇIKANA İŞLEM

Karşılaşmanın bitiminin hemen 1120102.jpgardından bir taraftarın yine aynı tribünde bulunan Türk Bayrağı, Trabzonspor Bayrağı ve Misafir takım bayraklarının asıldığı direğe tırmanan ve Fenerbahçe Bayrağını indiren kişi hakkında da soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Müfettişler, o bölgede de inceleme yaptığı öğrenilirken bayrağı indiren kişiye 6222 sayılı kanuna muhalefetten işlem yaptı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!