comScore

Galatasaray Galatasaray

Metin Oktay'a anma töreni

13 Eylül 2016, Salı 12:42
Metin Oktay'a anma töreni

Galatasaray'ın efsanesi Metin Oktay, ölümünün 25. yıldönümünde mezarı başında anıldı.

FutbolArena - Galatasaray'ın efsaneleri arasında yer alan "Taçsız Kral" lakaplı Metin Oktay, ölümünün 25. yılında mezarı başında anıldı. Anma törenine sarı kırmızılı yöneticilerle birlikte teknik direktör Jan Olde Riekerink de katıldı.

Okunan duaların ardından bir konuşma yapan Cengiz Özyalçın, çok sevdiği Metin Oktay'ın ölümünün 25. yılında konuşmanın zorluğunu vurgulayarak, "Metin Oktay sade bir insandı ve Galatasaray'ın idol sporcusuydu. Herkesin gönlüne taht kurmuştu. Vefatının üzerinden 25 yıl geçmesine karşın, bu kadar anımsanmasının mutluluğunu yaşıyorum. Bugün onurla, iftiharla söylüyorum, Türkiye'nin en büyük, ülkemizin Avrupa'da en fazla tanınan kulübü olmamız, 25 milyon taraftara ulaşmamız, Metin Oktay ve birçok isimsiz kahramanın sahada gösterdiği cengaverliğin sonucudur. Kendisiyle onur duyuyorum. O bizim taçsız kralımız." ifadelerini kullandı.
"BÜYÜK SAYGI HİSSETTİM"

Teknik Direktör Riekerink ise, "Büyük bir camia olmada bu tip insanların önemi fazladır. Kendisini bu şekilde anmanın, gösterilen saygıyı en iyi şekilde anlatma yolu olduğunu düşünüyorum. O, Galatasaray'ın efsanesi ve taçsız kralı. Kendisine yönelik büyük saygı hissettim. Çok önemli bir futbolcuydu ama bana anlatıldığı kadarıyla kişiliği de çok önemliydi. Fair play konusuna verdiği önem ortada. Tüm gençlere en güzel örneğin Metin Oktay olduğunu düşünüyorum. Sadece iyi bir futbolcu olmak yetmiyor. Karakteriniz ve saha içinde ne yaptığınız da önemli" şeklinde konuştu.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.