comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Metin Albayrak'dan TFF'ye eleştiri

11 Eylül 2016, Pazar 00:18
Metin Albayrak'dan TFF'ye eleştiri

Metin Albayrak, Karabükspor maçını Cuma günü oynatmaya TFF'yi eleştirdi.

FutbolArena - Beşiktaş Basın Sözcüsü Metin Albayrak, 3-1 kazanılan Karabükspor maçı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Vodafone Arena'da yapılan maçın ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Albayrak, "Kardemir Karabükspor lige iyi başladı. Onlar da istekliydi. Bayrama giderken 3 puan önemli. Aynı zamanda UEFA Şampiyonlar Ligi'nde yapacağımız Benfica maçı öncesinde moral kazanmak istiyorduk. O yüzden de 3 puan aldığımız için çok mutluyuz." diye konuştu.
Yeni transferlerin de katılımıyla takımda çok iyi bir arkadaşlık ortamı olduğunu belirten Albayrak, "Üç puanı 3 golle ve iyi bir oyunla aldık. Çok şükür Benfica'ya moralli gidiyoruz." ifadesini kullandı.

GÖKHAN GÖNÜL VE CANER ERKİN ÖVGÜSÜ

Siyah-beyazlı kulübün yöneticisi, kurdukları geniş kadronun önemine vurgu yaparak, şunları kaydetti:

"Büyük bir camiayız. Büyük camiaların hedefleri yukarıda olur. Hedefimiz, bu sezon 3. yıldızı almak. UEFA Şampiyonlar Ligi'nde de ilk önce bu turu geçmek istiyoruz. Bundan dolayı geniş bir kadro olması önemli. Yabancı arkadaşlarımız ve Türklerle çok iyi bir ortam var. Bence geniş kadro dezavantaj değil, avantaj. Tecrübeli teknik direktörümüz Şenol Güneş'in de bunu çok iyi yöneteceğini düşünüyoruz. Beşiktaş daha iyi olacak."

Geçen sezon Fenerbahçe'de forma giyen ve sezon başında kadrolarına kattıkları Gökhan Gönül ve Caner Erkin'in Türk futbolunun en önemli kanat oyuncuları olduğunu dile getiren Metin Albayrak, "İyi bir takım planlaması yaptığımızı düşünüyorum. Caner ile Gökhan da hem teknikleri hem de tecrübeleriyle bize çok şey katacak. Türk futbolunun en önemli iki kanat oyuncusunu aldık. Takımımız çok güçlendi. Çok da iyi bir rekabet ortamı var. Onları bize kattığı pozitif bir enerji var." açıklamasında bulundu.

TFF'YE ELEŞTİRİ

Metin Albayrak, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 13 Eylül Salı günü deplasmanda Portekiz'in Benfica takımıyla karşılaşacakları için Kardemir Karabükspor maçını bir gün önce oynamayı talep ettiklerini ancak Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) kendilerine olumsuz yanıt verdiğini belirtti.

Bundan sonraki maç planlamalarında TFF'nin daha dikkatli olması gerektiğini savunan Albayrak, "Kardemir Karabükspor maçını cuma günü oynamak için TFF'ye müracaat ettik ama kabul edilmedi. Liglerin planlamasını TFF yapıyor. Biz, ülkemizi UEFA Şampiyonlar Ligi'nde temsil eden tek takımız. Cuma günü oynamayı arzu ederdik. Portekiz'e 5 saat yolculuk yapacağız ve ardından maça çıkacağız. Kolay olmayacak. Bizi yöneten TFF ve kararı onlar verdi. Saygı duyuyoruz ama TFF'den bundan sonraki maçların planlamasında bu konularda daha dikkat etmelerini rica ediyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.