comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Metin Albayrak: "Şaka gibi değil mi?"

24 Şubat 2017, Cuma 16:03
Metin Albayrak:

Beşiktaş Basın Sözcüsü Metin Albayrak, Olympiakos eşleşmesiyle ilgili görüşlerini aktardı.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi son 32 turunda Hapoel Beer Sheva'yı eleyerek son 16 turuna yükselen ve Olympiakos ile eşleşen Beşiktaş'ta basın sözcüsü Metin Albayrak, NTV Spor'a değerlendirmelerde bulundu. İşte Albayrak'ın yorumları:

"YÜZÜMÜZ GÜLÜYOR"
"Yüzümüz gülüyor. Dün turu geçtik ve bugün Olympiakos güzel bir kura oldu. Hayırlı olsun camiamıza. İnşallah bir üst tura çıkarız. Olympiakos'u çok iyi tanıyoruz. Aynı zamanda dost bir camia. Başkanlarıyla, bizim başkanımızın eski dostluğu ve arkadaşları var. Sezon başında Vodafone Arena'da kendileriyle dostluk maçı yaptık. Daha önce de oraya giderek yaptık. Onları iyi tanıyoruz, onlar da bizi tanıyor. İyi oyuncuları, genç ve potansiyelli oyuncuları var. Umarım galip gelerek bir üst tura çıkmak istiyoruz."

"BÜYÜK AVANTAJ"

"Rövanşın İstanbul'da olması tabi ki avantaj. İlk maçı orada oynuyor olmak çok önemli. Kendi statlarında tam görüşmedik ama bizim taraftarımızın gideceğini düşünüyorum. Komşu ülke, yakın! Olympiakos bildiğiniz gibi ligde lider. Büyük ihtimalle onlar da şampiyon olacak. Çok potansiyelli bir takım. İlk maçın orada olması bir avantaj."

"YAKIN OLMASI..."

"Daha önceki senelerde fikstür zorluğu yaşadık. Bu yüzden Olympiakos'un çıkması, yakın bir deplasman olması bizim için büyük avantaj."

"ŞAKA GİBİ DEĞİL Mİ?"

Metin Albayrak, UEFA Avrupa Ligi'nde son 16 takım arasında olduklarını ve artık finale sadece 3 kademe kalmasıyla ilgili olarak, "Şaka gibi değil mi?" Hocamız aslında bunu devre arası Antalya'da söylemişti. Bizim tek bir hedefimiz var. Formamızın olduğu her yerde hedef şampiyonluk. Hocamız lig önemli derken, oradaki maneviyat, gelir ve Şampiyonlar Ligi'nde sürekli yer almak çok önemli. UEFA tarafına bakarsak hoca eğer bu kupayı önemsemese 2. golden sonra o kadar sevinmezdi. O yüzden daha konsantre olacağımızı düşünüyoruz kupaya." diye konuştu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)