comScore

Galatasaray Galatasaray

Mesut Özil 10'a kavuşuyor!

03 Eylül 2016, Cumartesi 22:34
Mesut Özil 10'a kavuşuyor!

Almanya Milli Takımında senelerdir 8 numaralı formayı giyen Mesut Özil, Podolski'nin Milli Takımı bırakması sonrası 10 numarayı giyecek.

FutbolArena - Galatasaray'ın Alman yıldızı Lukas Podolski'nin Milli Takımı bırakmasının ardından 10 numaralı forma Mesut Özil'in oldu.

Alman Milli Takımı tarihinde attığı 48 golle en çok gol atan 3. futbolcu olan Lukas Podolski, Miroslav Klose ve Gerd Müller'in ardından Almanya için en çok gol atan oyuncu ve çok önemli bir değer. 
Lukas Podolski, Milli Takım kariyerini Şubat 2017'de Almanya ile İngiltere arasında oynanacak olan hazırlık maçında noktalayacak ancak öncesinde 10 numaralı formasını Mesut Özil'e teslim etti bile.

MESUT ÖZİL NORVEÇ MAÇINDA 10 NUMARAYI GİYECEK

Mesut Özil 2018 Dünya Kupası Elemeleri kapsamında Pazar günü Norveç ile oynanacak olan müsabakada 10 numaralı forma ile sahaya çıkacak.

Konu hakkında açıklama yapan Mesut "10 numarayı yıllardır istiyorum. Sonunda kavuştum" dedi. 

Forma numarasının kendisi için önemli olduğunu dile getiren Mesut Özil, "Benim için formanın anlamı çok. Benim favori numaran 10'du. Futbol efsaneleri, Zinedine Zidane, Diego Maradona ve Pele gibi futbolcular sırtında bu numarayı taşıdılar" şeklinde konuştu.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.