comScore

Mesut Özil'e verilen ultimatom ne? Mesut Özil neden eleştiriliyor? Mesut Özil milli takımı bıraktı mı?

10 Temmuz 2018, Salı 15:40
Mesut Özil'e verilen ultimatom ne? Mesut Özil neden eleştiriliyor? Mesut Özil milli takımı bıraktı mı?

Almanya Milli Takımı'nda sergilediği performans ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme yaptığı için hedef tahtasına oturtulan Mesut Özil için Alman basınından destekler de geliyor. Mesut Özil, Alman Milli Takımını bırakacak mı? Detaylar haberimizde.

FutbolArena - Almanya'nın sürpriz bir şekilde Dünya Kupası'na grup aşamasında veda etmesinin ardından Mesut Özil özelinde tepkiler devam ediyor. Mesut Özil, Almanya Milli Takımından ayrılacak mı?
 

Mesut Özil için Almanya'da yapılan eleştiriler - Mesut Özil milli takımı bıraktı mı? Almanya'da neden Mesut Özil tepki aldı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinden kaynaklı tepkiler alan Mesut Özil, turnuvadaki olumsuz futboluyla da iyice hedef tahtasına oturmuştu. Alman milli takımının menejeri Oliver Bierhoff'tan sonra Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel'in Mesut Özil'e ‘ya özür dile ya istifa et' demesi Alman futbol camiasında tepkilere neden oldu.

Stuttgart'ın orta saha oyuncusu Daniel Didavi, Mesut Özil'e yönelik eleştirilerin artık sınırı aştığını söyledi. Sport Bild'e konuşan Didavi Mesut Özil'e destek verdi.  “Mesut elbette bekleneni göstermedi. Onu bunun için eleştirebilirsiniz. Ama onun hakkında yazılıp çizilenler sınırı aştı. Biz de insanız. Bu, Mesut'ta iz bıraktı. Gözü kapalı oynayacağı pasları veremedi. Ben Mesut'un yerinde olsam, oynamaya devam eder miydim bilmiyorum” dedi.


Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'a neden tepki gösterildi?


Geçtiğimiz haftalarda Türk kökenli futbolcular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi sonrasında Almanya'da her iki futbolcuya yönelik adeta bir linç kampanyası başlatılmıştı. Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Uyum Bakanı Joachim Stamp (FDP) Dünya Kupası Almanya-Meksika maçı öncesinde ilkay Gündoğan'ın formasını giyerek, futbolculara yönelik yanlış algının sona erdirilmesi mesajını verdi. 
KRV Uyum Bakanı Stamp, sosyal medya hesabından yayınladığı fotoğraf ve yazılı açıklama ile her iki futbolcunun kendi başarıları ile Almanya Milli Takımı forması giydiğini hatırlattı. Stamp, "Özil ve Gündoğan'ın Erdoğan ile görüşmesi Almanya'da uyum konusunda bir ateşli tartışmaya yol açtı. Evet, Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın, Erdoğan ile fotoğrafı beni hayal kırıklığına uğrattı ve kızdırdı. Her iki futbolcuda pek çok genç için rol modeller. Özellikle, Türk kökenliler için futbolcuların başarısı büyük önem taşıyor" dedi. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"