comScore

Mesut Özil'e Bayern Münih Başkanı'ndan sert sözler

20 Ağustos 2018, Pazartesi 18:21
Mesut Özil'e Bayern Münih Başkanı'ndan sert sözler

Bayern Münih Başkanı Hoeness, Mesut Özil hakkında yine son derece sert açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Mesut Özil'in Almanya Milli Takımı'nı bırakma kararının yankıları ülke basınında devam ediyor. Bayern Münih Başkanı Hoeness'ten Mesut Özil hakkında yine çok sert bir açıklama geldi. 

Mesut Özil'in bu açıklamalarıyla kendi kötü performansının üzerini kapamaya çalıştığını söyleyen Hoeness, "Mesut uzun zamandır iyi futbol oynamıyor. Şimdi de bu ırkçılık konusuyla kendi kötü performansının üzerini kapamaya çalışıyor." dedi. 
"LÖW ONU DAHA ÇOK İZLEMİŞ OLSAYDI..."

Mesut Özil'in Arsenal'de bir performans ortaya koyduğunu söyleyen Hoeness, "Löw eğer onu sık izlemiş olsaydı teknik nedenlerden dolayı milli takım kadrosuna almazdı." ifadelerini kullandı. 


 

Mesut Özil'in Almanya Milli takımını bırakma kararı


Mesut Özil'in Almanya milli takımı bırakma kararının ardından Bild gazetesi, "Erdoğan skandalından sonra Mesut Özil milli takımı bıraktı." başlığıyla haberi manşetten paylaştı. Kicker ise Mesut Özil'in yıllar süren Almanya milli takım kariyerini sonlandırdığını söylerken, Sport 1 ise Mesut Özil'in Federasyon Başkanı Grindel'e patlayarak milli takımı bıraktığını duyurdu. 

MESUT ÖZİL'İN AÇIKLAMALARI"KAZANINCA ALMAN, KAYBEDİNCE GÖÇMEN OLUYORUM"

Kazanınca Alman, kaybettiğimizde göçmen olarak görülüyorum. Neden? Türk olduğum için mi? Müslüman olduğum için mi? Podolski ve Klose'ye hiçbir zaman Polonyalı-Alman demediler. Ben ise hep Türk-Alman olarak görüldüm.

"ARTIK İSTEMİYORUM"

Almanya formasını bu zamana kadar büyük bir gurur ve heyecanla giyerdim. Bu kararı alırken zorlandım. Çünkü Almanya'nın iyi insanları için her şeyimi ortaya koydum. Ancak artık Almanya'nın milli formasını giymek istemiyorum."

"ARKAMA YASLANIP İZLEYEMEZDİM"

Artık yeter! Benim adımı bencilce politik propagandaya dönüştürdüler. Ben bu yüzden futbol oynamıyorum. Bana karşı olan saygısız davranışlarını arkama yaslanıp izleyecek değilim."

"TÜRKLÜĞÜME SAYGISIZLIK ETTİLER"

Alman Futbol Federasyonu'ndaki üst düzey yetkililerinin bana karşı tutumları, benim Türk kökenime saygı duymamaları ve beni bir politik propagandaya dönüştürmeleri, artık yeter dedirtti."

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)