comScore

Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'a Almanya'dan bir tepki daha: "Milli takıma alınmasınlar"

19 Haziran 2018, Salı 18:25
Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'a Almanya'dan bir tepki daha:

Alman Milletvekili Jörn König, Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ı sert bir dille eleştirdi. 

FutbolArena Dış Haberler - Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmesine Almanya'da tepkiler sürüyor. 

Alman Milletvekili Jörn König, Reuters'e yaptığı açıklamada Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ı eleştirdi. 
Jörn König yaptığı açıklamada, "Milli takımda Mesut Özil ve İlkay Gündoğan yüzünden takım ruhu kalmadı. Kendini takım ruhuna adamayan kişiler zaten diğerleri için hiçbir zaman örnek olamaz. Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın bir daha Almanya Milli takım forması giymemesi gerekir. Ülkemizle gurur duyan futbolcular var. Onlara şans tanımalıyız." diye konuştu. 
 

Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'a neden tepki gösterildi?


Geçtiğimiz haftalarda Türk kökenli futbolcular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi sonrasında Almanya'da her iki futbolcuya yönelik adeta bir linç kampanyası başlatılmıştı. Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Uyum Bakanı Joachim Stamp (FDP) Dünya Kupası Almanya-Meksika maçı öncesinde ilkay Gündoğan'ın formasını giyerek, futbolculara yönelik yanlış algının sona erdirilmesi mesajını verdi. 

KRV Uyum Bakanı Stamp, sosyal medya hesabından yayınladığı fotoğraf ve yazılı açıklama ile her iki futbolcunun kendi başarıları ile Almanya Milli Takımı forması giydiğini hatırlattı. Stamp, "Özil ve Gündoğan'ın Erdoğan ile görüşmesi Almanya'da uyum konusunda bir ateşli tartışmaya yol açtı. Evet, Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın, Erdoğan ile fotoğrafı beni hayal kırıklığına uğrattı ve kızdırdı. Her iki futbolcuda pek çok genç için rol modeller. Özellikle, Türk kökenliler için futbolcuların başarısı büyük önem taşıyor" dedi. 

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)