comScore

Mesut Özil Almanya Milli takımını bıraktı iddiası

09 Temmuz 2018, Pazartesi 21:58
Mesut Özil Almanya Milli takımını bıraktı iddiası

Mesut Özil'in Dünya Kupası'nın ardından Almanya Milli takımını bırakma kararı aldığı iddia edildi. 

FutbolArena Dış Haberler - Almanya'da Mesut Özil depremi yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen görüşmenin ardından Almanya Futbol Federasyonu'ndan İlkay Gündoğan ile birlikte tepki alan Mesut Özil, siyasi liderlerden de bu konuda zaman zaman büyük baskılar görüyordu. 


Mesut Özil Almanya Milli takımını bıraktı mı?


Almanya'nın 2018 Dünya Kupası'na veda etmesinin ardından Mesut Özil'in de sergilediği performans hayal kırıklığı yarattı. Öte yandan Alman basınında Sky De'nin haberine göre, yaşananlardan dolayı mutsuz olduğu öğrenilen Mesut Özil'in Milli takımı bırakma kararı aldığı iddia edildi. 
 

Mesut Özil'in babası Mustafa Özil'in açıklamaları


Dünya Kupası öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme gerçekleştiren Mesut Özil Alman halkının bir bölümünün ciddi tepkisini çekmişti. Bunun üzerine Almanya ile Dünya Kupası'nda sergilediği etkisiz performans sonrası daha da hedef haline gelen Mesut Özil için tepkiler büyümüştü.

Mesut Özil'in babası Mustafa Özil ise oğluyla alakalı çarpıcı açıklamalar yaptı. Mustafa Özil, Bild Sonntag'a yaptığı açıklamada, "Mesut hayal kırıklığına uğradı ve son yaşananlara çok kızdı. 9 yıldır Almanya 'da oynadı, bu ülke için çok şey yaptı ama şimdi de günah keçisi ilan edildi. Onun yerinde olsam emekli olurdum" diye konuştu.
Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"