comScore

Mesut Özil Almanya milli takımını bıraktı! 'Artık istemiyorum'

22 Temmuz 2018, Pazar 21:10
Mesut Özil Almanya milli takımını bıraktı! 'Artık istemiyorum'

Mesut Özil  yaşanan olayların ardından artık Almanya Milli takım formasını giymek istemediğini ve milli takımı bıraktığını açıkladı. 

FutbolArena - Mesut Özil Almanya Mili takımını bıraktığını resmen açıkladı. Yıldız futbolcu kendisine ait sosyal medya hesabından yaşanan olayların ardından artık Almanya Milli takımında oynamak istemediğini söyledi. 

Mesut Özil yaptığı açıklamada, "Almanya'da artık istenmeyen adam olduğumu düşünüyorum. Yaptıklarım unutuldu. Ben Almanya için hep mücadele ettim. Ancak Almanya Futbol Federasyonu ve ülkedeki birçok kişinin bana olan davranışları nedeniyle Almanya Milli takım formasını giymek istemiyorum." dedi. 
"KAZANINCA ALMAN, KAYBEDİNCE GÖÇMEN OLUYORUM"

Kazanınca Alman, kaybettiğimizde göçmen olarak görülüyorum. Neden? Türk olduğum için mi? Müslüman olduğum için mi? Podolski ve Klose'ye hiçbir zaman Polonyalı-Alman demediler. Ben ise hep Türk-Alman olarak görüldüm.

"ARTIK İSTEMİYORUM"

Almanya formasını bu zamana kadar büyük bir gurur ve heyecanla giyerdim. Bu kararı alırken zorlandım. Çünkü Almanya'nın iyi insanları için her şeyimi ortaya koydum. Ancak artık Almanya'nın milli formasını giymek istemiyorum."

"ARKAMA YASLANIP İZLEYEMEZDİM"

Artık yeter! Benim adımı bencilce politik propagandaya dönüştürdüler. Ben bu yüzden futbol oynamıyorum. Bana karşı olan saygısız davranışlarını arkama yaslanıp izleyecek değilim."

"TÜRKLÜĞÜME SAYGISIZLIK ETTİLER"

Alman Futbol Federasyonu'ndaki üst düzey yetkililerinin bana karşı tutumları, benim Türk kökenime saygı duymamaları ve beni bir politik propagandaya dönüştürmeleri, artık yeter dedirtti."
 

Mesut Özil'den Almanya'da yaşanan olaylarla ilgili ilk açıklama


Mesut Özil, Twitter hesabından yaptığı yazılı açıklamada konuyla ilgili önemli noktalara değindi. Mesut Özil, Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin politik bir anlam taşımadığını söyledi. 

Mesut Özil yaptığı açıklamada, "Mayıs ayında Recep Tayyip Erdoğan'la Londra'da buluştum. O buluşmada çekilen fotoğraf, Alman basınında büyük yankı uyandırdı. Bazı insanlar beni yalancılıkla, düzenbazlıkla suçladı ama o fotoğrafın politik bir amacı yoktu. Son seçimde ya da ondan önceki seçimde, ne olursa olsun yine de aynı fotoğrafı çektirirdim. Ben bir futbolcuyum, politikacı değilim. O buluşma bir politik destek değildi. Her buluşmamızda olduğu gibi futbol konuştuk" diye konuştu.

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"