comScore

Mesut Bakkal'dan sezon değerlendirmesi: "Üzerimizden yük kalktı"

17 Mayıs 2018, Perşembe 18:02
Mesut Bakkal'dan sezon değerlendirmesi:

Gazetecilere sezon değerlendirmesi yapan Alanyaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkali, üzerinden çok büyük bir yük kalktığını ve mutlu olduğunu söyledi.

FutbolArena - Alanyaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, gazetecilere sezon değerlendirmesi yaptı.

Alanyaspor Cengiz Aydoğan Kulüp Tesisleri'nde kameraların karşısına geçen Mesut Bakkal, Alanya'nın müthiş bir yer olduğunu ve bu şehri kümede bıraktığı için gururlu ve mutlu olduğunu söyledi. Üzerimden çok büyük bir yük kalktı diyen Bakkal, "Ben geldiğimde 9 mağlubiyet, 1 galibiyet, 1 beraberlik almış bir takımın başına geçerken, pek çok futbol adamı bana 'Nereye gidiyorsun aman ha' dediler. 21 puan vardı. 33 puanın 4'ünü almış. 29 puan kaybetmiş. Özgüven problemi olan bir takımın başarılı olamayacağını düşünenler çoğunluktaydı. Konyaspor ile aynı puandaydık 21'e 21. Bir üst 
sıradaki takım, bizden 4 puan öndeydi. Alanyaspor  ligin en fazla gol yiyen takımıydı. 23 maçta 21 puan, maç başı 0.91 puan ortalamasıyla oynayan bir takım vardı. Şu cümleyi çekinmeden söyleyeceğim. Çoğu söyledi: 'Gelmesen biz düştüydük' dediler. Bunu da bilsin herkes. O kadar mutluyum ki, üzerimden çok güzel bir yük atıldı. İnsanlar önümü kesiyor. Çok teşekkür ediyorlar. Geçen bir tanesi bir torba muz verdi. O kadar duygulandım ki. Elindeki muzu verdi.  "dedi. 
 

Alanyaspor'da Mesut Bakkal'dan sezon değerlendirmeleri


Bakkal, Alanyaspor'a gelişinin detaylarını da anlattı. "Alanyaspor'un kendisine çok özel bir zamanda teklif yaptığını belirten Bakkal, "Buradan oraya bana kırmızı halı serseniz ben gelmem dedim. Şaşırdılar. Neden dediler. Çünkü teklifi aldığım gecenin sabahında  torunum oluyordu. Aslan Kemal geliyordu. Dedim ki; 'Ben mümkün değil gelmem.' Hikmet hocaya da teşekkür ediyorum bu arada. Ben Hikmet abiyi aradım ve sordum abi durumun ne? Ben ayrıldım ve senin adını verdim dedi. Ne kadar güğzel biliyormusunuz. Ayrılan bir hocanın isim vermesi ne kadar güzel birşey. Dokuz buçuk gibi torun Aslan Kemal oldu. Dedim 11 uçağıyla beni alın geleyim ben. Çünkü Alanyaspor'u inceliyordum ve iyi bir takımdı. Neyse geldim kalabalık bir yönetici topluluğu. Görüşmemiz sürerken sayın başkanın cümlesi çok hoşuma gitti benim. 'Futbolda düşmekte var çıkmakta' dedi." 
"10 MAÇTA 16 PUAN TOPLADIK"

Sezon değerlendirmesinde hakem hatalarına da değinen Bakkal şöyle devam etti: "Neticede şu ana kadar 10 maçta 16 puan almayı başardık. Bu istatistiği sezonun geneline yaymayı başarırsak ki, yani 3 eksik 3 fazla 3 geriden gelerek 3 ileri giderek, bunu yapacak bir takım var. Yani ligi 5. veya 6. bitirirsiniz bu istatistik devam ederse. Avrupa Kupaları açılır. Kasa para dolar. Bazı şeyler daha rahat yapılır. Şimdi maç başına özellikle ben geldiğimde 1.96 ortalama gol yiyorduk. İnanılmaz bir rakam arkadaşlar. Maç başına 1.2'ye düşürdük bunu. İkincisi 1.52 gol atma ortalaması vardı bunu 1.72'ye çıkardık. Buna baktığınız zaman ligi 5. veya 6. bitirmenzie uygun bir kriterdir. Ama Türkiye'nin kabul ettiği birşey var. Buna da değinmeden geçemeyeceğim. Hakem hataları. Bakın neye geliyor. Göztepe, Malatya, Gatasaray. Sadece 3 tane maç söyleyeceğim size. Yapılan hakem hatalarından en az 7 puanımız gitti. Bu ne demek biliyorsunuz değilmi arkadaşlar. 6 trilyon demek. Belki diğer maçlara daha da stressiz çıkacaktık. Ama hepimiz hata yapıyoruz. Yani pozisyon bana göre sana göre ona göre değilde, ama tüm spor kamuoyunun buluştuğu Alanyaspor'un bu pozisyonlarda haklı olduğu. Biz ligi son bir hafta kala bitirdik." 

"İYİ Kİ BURAYA GELMİŞİM"

Alanya Postası Gazetesinden Ercan Yıldırım'ın yeni sezon için teklifler geldimi, Alanyaspor'da devam etmeyi düşünürmüsünüz sorusuna tecrübeli teknik adam Mesut Bakkal, "Burayı seviyorum. İyi ki buraya gelmişim çalışmışım. İnşallah Alanyaspor'un yeri hedefli bir takımdır. Düzgün ve dürüst bir şekilde yönetilen bir takımdır. Türkiye'de parmakla gösterilen bir takımdır. Yönetim olarak, yapı olarak yapmaya çalıştıklarıyla beraber. Bu takımın yeri Avrupa'dır. Avrupa'ya yakışır.  Bizde örf adet var. Konuşmak isteyen de olur. Görüşmek isteyende olur. Nasıl ki, gelirken çalışan hocaya bıraktınmı diye soruyorsam, öncelikle bize yakışan Alanyaspor ile görüşmektir. Çünkü Alanyaspor ile biz birbirimize güzel şeyler verdik. Alanya'da bana kattı. Örf adet bize onu gösteriyor" diye cevap verdi. 

İlhan Cavcav sezonunda Gençlerbirliği'nin küme düşmesine Bakkal: "Gönül isterdi ki hiç düşmemesi ama demekki bazı şeyler yanlış yapılıyorki düştüler. Onun içinde inşallah bir an önce toparlanıp çıkarlar" dedi.  

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"