comScore

Merve Aydın fanlarına müjde! Survivor'da sakatlığının ne zaman geçeceği belli oldu

28 Şubat 2018, Çarşamba 12:21
Merve Aydın fanlarına müjde! Survivor'da sakatlığının ne zaman geçeceği belli oldu

Survivor 2018'de Kıbrıs finalinin favorileri arasında gösterilen Merve Aydın yaklaşık 1 haftadan fazladır sakatlığı nedeniyle oyunlarda yarışamıyordu. Son ödül oyununda kendisini deneyen fakat parkurun sonunda bacağında ağrı hisseden Merve gözyaşlarını tutamadı. Ancak Merve Aydın fanlarına müjde geldi. Merve Aydın'ın sakatlığının ne zaman geçeceği ve parkurlarda oynayacağı tarih belli oldu. 

FutbolArena - TV8'de yayınlanan ve Türkiye'nin en çok seyredilen yarışma programı Survivor 2018'de heyecan tüm hızıyla devam ediyor. All Star takımının başarılı yarışmacılarından ve bu yılın Kıbrıs finalinde favori olarak gösterilen Merve Aydın geçtiğimiz haftalardan bu yana sakatlığı nedeniyle parkurlarda yarışamıyor.

27 Şubat Salı günü yayınlanan yeni böümüde ödül oyununda kendisini denemek isteyen Merve Aydın, Gizem Kurtulan'a karşı mücadele etti. Merve ancak parkurun son bölümlerinde ayağında şiddetli bir ağrı hissedince yavaşlamak zorunda kaldı ve acılar içinde müsabakayı bitirdi. 


YARIŞI BIRAKMAMASI ALKIŞLANDI

Merve Aydın oyunu kaybetmesine rağmen parkurda son ana kadar gelip atışlarda kaybedince, gönüllüler takımından da alkış aldı. Ümit Karan başta olmak üzere kendi takım arkadaşlarının da desteğini alan Merve Aydın gözyaşları içinde doktor Metin Kuş'a giderek ayağında ağrı hissettiğini söyledi. 

Merve Aydın gözyaşları içinde "Ben bu değilim Metin abi. Sonlara doğru çok acı hissettim." ifadelerini kullandı. 
 

Merve Aydın'ın sakatlığı ne?


Geçtiğimiz haftalarda en iyiler kızlar oyununda Sema ile birlikte takımı adına yarışan Merve Aydın galip geldiği müsabakanın ardından, parkurun eğilme kısmında dizinin döndüğünü söyledi. Doktor Metin Kuş ilk müdahaleyi yaparken, Merve Aydın yaklaşık 1 haftadan fazladır parkurlarda yarışamıyor. Ancak başarılı yarışmacının sahalara ne zaman döneceğini Survivor Ekstra yorumcusu İhsan Tarkan açıkladı. 

Survivor Ekstra programında adadan Metin Kuş'tan bilgi alan İhsan Tarkan, "Merve Aydın'ın dizinde esneme olmuş. Çok zorlaması halinde bağ kopma riski de olduğundan kendisini de fazla yormadı. 1 hafta 10 gün içerisinde yeniden parkurlara dönecek." diye konuştu. Bu haberin ardından Merve Aydın fanları da büyük bir sevinç yaşadı. 


Merve Aydın kimdir?


Merve Aydın, 17 Mart 1990 tarihinde İstanbul Bakırköy'de doğdu.

Aslen Ordulu olan Survivor Merve, Özel Doğa Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Basketbolcu bir erkek kardeşi vardır. ENKA spor kulübünün sporcusu olan Survivor Merve Aydın, 2008 yılında Dünya Gençler Atletizm Şampiyonasında 800 metre yarışında üçüncü gelerek gümüş madalya kazanmıştır. 2011 yılında İzmir'de yapılan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası-A Grubu 4x400 m bayrak yarışında birinci oldu. Yine 2011 yılında da Çek Cumhuriyetinde yapılan Avrupa 23 yaş altı Atletizm Şampiyonası'nda 800 metre koşuda gümüş madalya kazanmıştır. Yine Çin'de yapılan 2011 yılında Dünya Üniversite Yaz Oyunları'nda 4x400 bayrak yarışında 3.lük elde ederek gümüş madalya kazanmıştır. 2012 yılında Londra'da yapılan Dünya Salon Atletizm Şampiyonası kadınlar 800 metre seçmelerinde yarış esnasında sakatlanarak 3:24.35′lik dereceyle serisini sonuncu olarak bitirdi.

Aktüel Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (25 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.