comScore

Mert Müldür'den Milli Takım açıklaması! "Mehmetçiğin savaşı yanında benimki ne ki?"

07 Mart 2020, Cumartesi 12:52
Mert Müldür'den Milli Takım açıklaması!

İtalya'da Sassuolo forması giyen Mert Müldür, Milli Takım tercihiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - İtalya Serie A'da Sassuolo forması giyen Mert Müldür, Türk Milli Takımı'nda forma giymek istediğini belirterek Avusturya tarafından kendisine yapılanları anlattı. Fanatik Gazetesi'ne konuşan Mert Müldür, "Mehmetçiğin yanında benim savaşım ne ki!" ifadelerini kullandı.

İnsan haklarına aykırı bu olay sonrası büyük şok yaşayan ve durumu hemen Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileriyle paylaşan Mert, ilk kez konuştu.
Genç savunmacı, “Neler yaşadığımı herkesin bilmesi beni mutlu etti. Tüm Türk halkının ve devletimizin yanımda olduğunu biliyorum. Avusturya'daki makamların bana böyle bir şey neden yaptığını anlamıyorum. Sonuçta orada doğdum ve orada büyüdüm. Bana çok şey verdiler ama Türkiye'nin kalbimdeki yeri her zaman farklı” ifadelerini kullandı.

"BENİ AVUSTURYA'DAN SOĞUTUYORLAR"

Sözlerine, “Beni bu şekilde Avusturya'dan soğutmaya çalışıyorlar. Rapid Wien'den, Sassuolo'ya 5 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer oldum. Sanırım Avusturya vatandaşı olarak, üzerime düşeni fazlasıyla yaptım. Ben ayrıcalık ya da askere gitmemek gibi bir şey istemiyorum. Yasalar gereği 35 yaşına kadar zamanım var. Sadece tecil (erteleme) edilmesini talep ediyorum” diyerek devam eden Mert, “Sonuçta Ay-Yıldız için Mehmetçik şehit oluyor, benim Milli Takımımız'da oynamak adına verdiğim savaş, onların mücadelesinin yanında ne ki! Mücadeleme elbette devam edeceğim. Verdiğim sözden asla dönmem” dedi. 

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)