comScore

Mert Günok ve Merih Demiral haftanın en iyi 11'inde

16 Ekim 2019, Çarşamba 18:47
Mert Günok ve Merih Demiral haftanın en iyi 11'inde

Milli futbolcularımız Mert Günok ve Merih Demiral, Euro 2020 elemelerinde haftanın en iyi 11'ine seçildiler. 

FutbolArena - Euro 2020 elemelerinde milli takımımızın deplasmanda Fransa ile 1-1 berabere kaldığı maçta çok başarılı bir performans sergileyen kaleci Mert Günok ile yine Arnavutluk ve Fransa maçlarının yıldızı Merih Demiral, UEFA tarafından haftanın en iyi 11'ine seçildi. 

Fransa deplasmanında özellikle ilk yarıda yaptığı kurtarışlarla milli takımımızı ayakta tutan isim olan kaleci Mert Günok, UEFA tarafından Euro 2020 elemelerinde haftanın 11'ine seçildi. Arnavutluk ve Fransa maçlarında başarılı performans sergileyen Merih Demiral da, milli takımımızda Mert Günok'tan sonra haftanın en iyi 11'ine seçilen bir diğer futbolcu oldu. 

 

Merih Demiral, Fransa - Türkiye maçı performansı


Juventus forması giyen Merih Demiral, milli takımda Çağlar Söyüncü ile beraber Fransa hücumcularına geçit vermedi. Kaleci Mert Günok ve milli takım defansımız Fransa karşısında dikkat çeken bir performans sergiledi. Opta verilerine göre 9 kez tehlike uzaklaştıran Merih Demiral, rakipleriyle girdiği ikili mücadelelerin %90'ından galip ayrıldı. 5 kez top kapan Merih Demiral, bu alanda milli takımın sahadaki en iyi ismi oldu. 2 kez ara pası kesen milli futbolcumuz, Fransa karşılaşmasını %82 pas isabet oranı ile tamamladı. Golden sonra ve maç sonu asker selamı veren Merih Demiral, ortaya koyduğu performans ile yürekleri fethetti.

MERT GÜNOK 8 KURTARIŞLA MAÇI TAMAMLADI

Fransa Teknik Direktörü Deschamps'ın basın toplantısında övgüler yağdırdığı ve "Mert'i geçemedik" şeklinde konuştuğu başarılı file bekçisi ise Fransa deplasmanında 8 kurtarışa imza attı. 

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"