comScore

Mersin İdmanyurdu Mersin İdmanyurdu

Levent Eriş: "Tükenmişlik sendromu yaşıyoruz" - Mersin İdmanyurdu Haberleri

28 Nisan 2017, Cuma 21:32
Levent Eriş:

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Levent Eriş, Eskişehirspor maçı sonrası açıklamalarda bulundu...

FutbolArena - TFF 1. Lig'in 30.haftasında, sahasında Eskişehirspor'a 4-0 mağlup olan Mersin İdmanyurdu'nun teknik direktörü Levent Eriş, "Tükenmişlik sendromu içerisinde oynayan bir grup olarak tabii ki bu mağlubiyet kaçınılmaz oldu." dedi.

Eriş, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, kendi adlarına değerlendirilecek olumlu bir şey olmadığını söyledi.


Levent Eriş'in Eskişehirspor maçı açıklamaları


Rakiplerinin ligin şampiyon adaylarından ve oyuncu kalitesinin de son derece iyi olduğunu vurgulayan Eriş, "Biz aslında yapmak istediklerimizi becerebilseydik belki çok daha farklı bir oyun içerisinde olabilirdik. Ama maalesef tükenmişlik sendromu içerisinde oynayan bir grup olarak tabi ki bu mağlubiyet kaçınılmaz oldu." diye konuştu.

Maçın ilk 15-20 dakikalık bölümünde iyi mücadele etmeye çalıştıklarını anlatan Eriş, şöyle devam etti:

"Ama direnci zaten çok kırık olan bir takımız. Golden sonra direnç gösteremeyen ve bu direncin karşısında tekrar geri dönme çabası gösteremeyen bir takım olduğumuz gerçek. Skor olarak 1-0 veya 4-0 mağlup olmuşsunuz. Bizim adımıza bizim rakibimiz olmayan bir takıma karşı bunu değerlendirmenin çok doğru olmadığını düşünüyorum. Maalesef biz tesisi olmayan, yatacak yeri olmayan bu konuda oyuncu grubunun iştahını kapatmış, bazılarının sezonu bitirmiş, bazılarının gün sayıp gitmek adına verdiği mücadeleyi ortaya koyarsak elbetteki kaçınılmaz sonlar bunlar. 4 müsabaka var biz o müsabakayı Mersin İdmanyurdu formasını taşımak adına mücadele edecek arkadaşlarımızla devam etmeye çalışacağız." 


Mersin İdmanyurdu 1. Lig'de kalabilir mi?


"Onur mücadelesi vermeye çalışıyoruz." diyen Eriş, şunları kaydetti:

"Kalan 4 müsabakadan çıkmadan candan umut kesilmez. 4 hafta istediğimiz skorlarla tamamlayabilirsek rakiplerin de bu skorlara destek vermesi kaydıyla sonuç belki de bizim lehimize biter. Ama sonuçların bizim lehimize bitmesi gerçeği var. Sadece top bizim elimizde değil. Rakiplerin de puan kaybetmeleri gerekecek. Biz de 4 maçı kazanmak durumunda olacağız.Biz sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz."

FutbolArena haber turu (21 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.