comScore

Mersin İdmanyurdu Mersin İdmanyurdu

Levent Eriş: "Sahipsiz ve kimsesiz durumdayız" - Mersin İdmanyurdu Haberleri

02 Mayıs 2017, Salı 23:32
Levent Eriş:

Levent Eriş ve Yücel İldiz'in Giresunspor - Mersin İdmanyurdu maç sonu açıklaması haberimizde.

FutbolArena - TFF 1. Lig'in 31. haftasında Giresunspor sahasında konul ettiği Mersin İdmanyurdu'nu 1-0 mağlup ederek üç puanın sahibi oldu. Maçın arından teknik adamlar mücadeleyi değerlendirdi.
 

Yücel İldiz Giresunspor - Mersin İdmanyurdu maç sonu açıklaması


Giresunspor Teknik Direktörü Yücel İldiz yaptığı değerlendirmede, çok zor bir karşılaşma olacağını bildiklerini bunun için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek maçı kazanmayı bildiklerini söyledi.
Maçın ikinci yarısına kendilerinin hakim olduğunu belirten İldiz, “Çok zor bir mücadele olacağını biliyorduk ilk yarıda çok ciddi bir şekilde direnç gösteriler ve belli ölçülerde de buna muvaffak oldular devre sonuna kadar. İkinci yarı oyun tamamen rakip yarı alanda geçti. Gol bulmamız gerekiyordu ve bulduk golleri de bulabilirdik ama sonuç olarak bu maçlar ters maçlar bizim kayıpsız geçmemiz çok önemliydi. Bu maçı kesinlikle taraftarımızın desteği ile atlatmamız gerekiyordu. Atlattık maçın bu şekilde geçeceğini. Ben maçtan öncede söyledim zaten çünkü rakibin konumundan dolayı. Kazanmasını bildik bu çok önemli. Kalan üç tane finalimiz var bizi finallere götürmek için ve ya nereye götüreceğini göreceğiz. Her maç çok zorlu olacak ama kazanmak adına her şeyi yapacağız” dedi.
 

Levent Eriş Giresunspor - Mersin İdmanyurdu maçından sonra neler dedi?


Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Levent Eriş, Giresunspor'da daha önce çalıştığını hatırlatarak, “Giresun'un futbola olan aşkını hepimiz çok yakından biliyoruz. Bu konuda da bugüne kadar yaptıkları çıkışları biliyoruz. Bu kulübü bu hale getiren herkesi tebrik ediyorum. Çok iyi bir takıma karşı oynayacağımızı biliyorduk oyuncu kalitesi olarak. Neticede belki de benim oyuncularım çok anlamlı bir duruş sergilediler asla korkmadılar, asla vazgeçmediler sonunda kadar mücadelelerini yapmaya çalıştılar. Çok genç bir kadromuz var çok genç oyunculardan kurulu bir takımımız var, şartları söylemeye gerek duymuyorum zaten. Mersin İdmanyurdu maalesef ki sahipsiz ve kimsesiz bir durum da inşallah ümit ediyorum herkes bu takıma sahip çıkar. 40. dakikada 10 kişi kalmanın sıkıntısını yaşadık. Elbette ki çok imkanı çok dar olan bir kadronun 60 dakika 10 kişi oynaması bizim için zaten çok büyük bir handikaptı ama gene de çocuklarımız ellerinden gelenin büyük mücadelesini ortaya koydular" ifadelerini kullandı.

FutbolArena haber turu (21 Mayıs 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.