comScore

FutbolArena TV

Mersin İdmanyurdu, Koray Palaz ile anlaştı

18 Temmuz 2017, Salı 13:55

Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu, teknik direktörlük koltuğuna Koray Palaz'ı getirdi. Takım bugün idmanlara başlayacak. 

Bir süredir takımdaki belirsizlik sürerken, geçtiğimiz günlerde Başkan Mahmat Karak ve yönetim kurulu üyeleri geçen yıl takımın başında olan Levent Eriş ile anlaşamamıştı. Bunun üzerine teknik direktörlük arayışına giren kırmızı-lacivertli ekip, aradığı ismi buldu. Başkan Mahmut Karak'ın da katıldığı imza töreninde Koray Palaz, 3 yıllık sözleşmeye imza atarken, Mersin ekibi bugünden itibaren idmanlara başlayacak. İmza töreni öncesi konuşan Başkan Karak, Koray Palaz ile 3 yıllık anlaştıklarını dile getirdi. 3 yıllık sözleşmeyi bilerek ve isteyerek yaptıklarını kaydeden Karak, "Bulunduğum yerde istikrarlı yürümek adına, daha çok uzun projelerle daha doğru adımlarla gidebilmek adına her yıl teknik direktör değiştirmektense takımı daha iyi analiz eden takımı tanıyan hocalarla devam etmek bizim adımıza daha doğru olur. 3 yıllık sözleşmeyi de bu yüzden yaptık. Yani her yıl hoca değişikliği yaptığımız zaman, yeni gelen hocanın takımla kaynaşması, oturtması uzun işler. Bizim buna zamanımız yok. Eğer Mersin İdmanyurdu'nun şu anki durumuna bakarsak uzun süreçli bir çalışma yapmak lazım. Hocamıza güveniyoruz, takdir ettiğimiz hocalardan bir tanesi. Bu uzun süreçte takımı daha iyi analiz edip ileriye dönük daha iyi çalışmalar yapacaktır. Alt yapıyla ilgili daha iyi bilgisi olan, oradan çıkacak gençlere daha iyi yön verecek bir hoca olduğu için 3 yıllık bir sözleşme yapmak istedik" diye konuştu. 
Koray Palaz ise Mersin'de havanın sıcaklığının kulübün içene de geçtiğinin altını çizerek, "Yönetimimiz sağ olsunlar burada bulunduğumuz sürede bizi çok güzel bir şekilde ağırladı. Ben bugün burada 2. Lig temsilcisi Mersin İdmanyurdu'na imza atmıyorum. Ben burada 92 yıllık bir çınarın, benim vizyonumda ve yönetim kurulumuzun vizyonunda Süper Lig takımı Mersin İdmanyurdu'na imza atıyorum. Yaşamış olduğumuz yurt dışı ve yurt içi tecrübelerimizi biriktirerek, bugün ki takımın bulunmuş olduğu bu talihsiz süreci en kısa zamanda atlatıp, Mersin İdmanyurdu'nu hak ettiği yere taşımak için göreve geldik. Hayırlısıyla istediğimiz şartları oluşturduğumuzda kulübün hak ettiği yere getireceğiz. Çünkü bu takımın hak ettiği yer burası değil. O yüzden taraftarımızla, şehrin önde gelenleriyle bu kulübü hak ettiği yere taşımak için göreve geldik" şeklinde konuştu.

Mersin İdmanyurdu Videoları