comScore

Mersin İdmanyurdu Mersin İdmanyurdu

Mersin İdmanyurdu'nun yeni teknik direktörü Yusuf Şimşek

28 Ekim 2016, Cuma 20:02
Mersin İdmanyurdu'nun yeni teknik direktörü Yusuf Şimşek

Mersin İdmanyurdu, teknik direktör olarak Yusuf Şimşek ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladı.

FutbolArena 1. Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu teknik direktör Yusuf Şimşek'le 1,5 yıllık sözleşme imzaladı. 

Mersin İdmanyurdu Başkanı Ali Tekin, yaptığı konuşmada, Yusuf Şimşek'in Mersin halkına hayırlı olmasını diledi.
Takımı güzel günlerin bekletiğini belirten Tekin, gelecek adına umut dolu açıklamalarda bulundu. Tekin, "Sorunlarımız var. Bunu bilmeyen arkadaşlar olabilir. Çok büyük sorunlar var. Bir taraftan kulüp denetleniyor. Elimiz kolumuz bağlı. Bunları dışarıya yansıtmamız doğru olmaz. Kamuoyunu yanlışta bilgilendirmiş olabiliriz." şeklinde konuştu.

Acımasız eleştirilerin yapıldığından yakınan Ali Tekin, "Bize destek ve zaman verin. Bizim 30 günümüz kaldı. Çok borcumuz var. Bunları ödeyip bir an önce transfer tahtasını açmamız gerekiyor. Buradaki sorunlar ve bir de transfer yasağıyla ilgili sıkıntılar var. Transfer yasağını kaldırmak için elimizden geleni yapacağız. Yine 3 puanın silinmesi konusuyla ilgili işlemleri yapıyoruz. Pes etmedik. Gerekçeli kararı bekliyoruz. Bu karara bizim de ilave edeceğimiz evraklar var. Karar düzeltmeyle ilgili hakkımızı kullanacağız. İnşallah kaldırabiliriz. Yeni hocamız da hayırlı uğurlu olsun. Hocamızla güzel günler göreceğimize inanıyoruz. Takımımıza da moral vereceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

YUSUF ŞİMŞEK: "BİZE YAKIŞAN FUTBOLU OYNAYACAĞIZ"

Büyük bir camiaya geldiğini ve taşın altına sadece elini değil, vücudunu koyduğunu belirten Yusuf Şimşek, "Futbolcu kardeşlerimle birlik ve beraberlik içerisinde olup, sahada gereken cevabı veririz. Her türlü eleştiriye açığım. Beni eleştirebilirsiniz hiç bir sıkıntı yok. Genç oyuncularımız var. Onları biraz usturuplu eleştirirseniz sevinirim. Neticede takımın sorumluluğunu başkanımız ve yönetim kurulu bize vermiş. Genç futbolcularımızı hoş tutabilirsek, onları motive edersek zaten biz de edeceğiz. Sizlerin de desteğine ihtiyacım var. Birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Başbakanımız, yönetimimiz, teknik heyetimiz ve taraftarlarımız kenetlenerek, Mersin İdmanyurdu'nu layık olduğu yere getireceğiz." diye konuştu.

Bir gazetecenin "Takımla 3 gündür çalışıyorsunuz takımı ne kadar hazır buldunuz?" ve "Transfer yasağının kaldırılmaması halinde tasarrufunuz olacak mı?" sorusuna Yusuf Şimşek, "Bu takım deplasmanda Boluspor'u yendi. Yenebilecek kapasitesini gösterdi. İlerleyen günlerde daha da gösterecektir. Hoca değişikliğinde oyuncuların performansı artar. Ben arttığını düşünüyorum. Ben onlara hocalık değil abi kardeş gibi davranmaya geldim. Bunu da ilk maçta göreceksiniz. İstediğimiz futbolu oynayacağız. Bize yakışan futbolu oynayacağız. Sorun her kulüpte var. Mutlaka sorunlar olacaktır. Önemli olan sorunları hep birlikte halledebilmek. 91 yıllık bir kulüpte çalışmak bize nasip oldu. Bunun da karşılığını vermek istiyoruz. Transfer yasağını biz kendi aramızda konuştuk. Ben başkanımıza ve yönetim kurulumuza inanıyorum. Transferi de en kısa zamanda açacaklarını düşünüyorum. Açılmazsa o zaman bakarız." şeklinde cevap verdi.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!