comScore

Mersin İdmanyurdu Mersin İdmanyurdu

Mersin İdmanyurdu'ndan itiraf! 'Durumumuz vahim'

23 Ekim 2016, Pazar 13:06
Mersin İdmanyurdu'ndan itiraf! 'Durumumuz vahim'

TFF 1. Lig'de yaşadığı finansal sorunlar nedeni ile sıkıntılı günler geçiren Mersin İdman Yurdun'da Kulüp Başkanı Ali Tekin, durumlarının hiç iç açıcı olmadığını ifade etti. 

FutbolArena - Finansal nedenler sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu tarafından puan silme cezasına çarptırılan Mersin İdman Yurdu'da mali sıkıntılar gün geçtikçe büyüyor. Kulüp Başkanı Ali Tekin Mersin İdman Yurdu'nun transfer yasağının da bulunduğunu ifade ederken durumlarının vahim olduğunu söyledi.
 
Mersin İdman Yurdu Kulüp Başkanı Ali Tekin yaptığı açıklamada, "Bu kulübün bütün dosyaları cumhuriyet başsavcılığı tarafından denetleniyor. Kulüpte evrak konusunda sıkıntılarımız var. Arkamızda neler olmuş? Bizim bunu araştırmamız lazım ki önümüzü görelim. Bununla ilgili çalışmalarımızda devam ediyor. 'Biz dünya takımı olacağız' dedik. Bu zor bir şey değil. Dünya takımı olmak akılla olur. Herkes bunu eleştiriyor. Bunu hedefleyelim, Türkiye'nin en iyisi olalım. Ciddi çalışma içerisindeyiz. Önümüze bakıyoruz. Sorunlarımız var fakat biz mücadele ediyoruz. Benim Mersin İdmanyurdu haricinde şahsi bir işim yok. Çünkü bir günümü bile şahsi işime ayırsam bu kulüp sıkıntıya girecek. Öyle birbiriyle bağlantılı sorunlar var ki bir sorunu çözüyoruz, o bitmeden diğeri geliyor. Bir sorunu çözüyoruz futbolcu ihtar çekiyor. Maddi ve hukuki birçok sorunumuz var. Kulübün iç yönetimiyle de sıkıntılarımız var." ifadelerini kullandı.
 
Başkanlığa seçildiği günden bu yana herhangi bir destek görmediğini ifade eden Ali Tekin, "Şu ana kadar inanın ki tek destek görmüş değilim. Ne yönetimden ne de Mersin'den. Hiç kimseden destek görmedim. Bana 3-4 milyon borç versinler ben bu kulübün borçlarını yapılandırayım. Hiçbir icra kalmayacak. Hesaplarımızdan yürüyeceğiz." şeklinde konuştu. 

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!