comScore

Mersin İdmanyurdu Mersin İdmanyurdu

Mersin İdmanyurdu olağanüstü kongreye gidiyor

06 Eylül 2016, Salı 18:01
Mersin İdmanyurdu olağanüstü kongreye gidiyor

Mersin İdmanyurdu Başkanı Hüseyin Çalışkan, olağanüstü genel kurula gitme kararı aldıklarını açıkladı.

FutbolArena - Geçtiğimiz yıl Süper Lig'den küme düşen 1. Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu'nda kulüp başkanı Hüseyin Çalışkan, yönetimdeki istifalar nedeniyle olağanüstü genel kurula gitme kararı aldıklarını açıkladı.

Buna göre genel kurul, 21 Eylül Çarşamba günü, çoğunluğun sağlanamaması halinde ise ikinci toplantıda çoğunluk aranmaksızın 28 Eylül Çarşamba günü yapılacak.
Çalışkan, genel kurula gitme sebepleri olarak ise, "Yönetimde kimden para istesek ertesi gün istifa ediyor. Yönetim zayıfladı, kala kala 4-5 arkadaşımız kaldı. Biz de genel kurula gitmeye karar verdik. Kesinlikle aday değilim ancak çıkacak adayı desteklerim." açıklamasında bulundu.

Göreve seçildiği günden itibaren kendi işine dahi gidemediğini ve sadece kulübü yönetmeye çalıştığını ifade eden Çalışkan, bugüne kadar katkı verenlerin de desteklerini çektiklerini, artık sadece kendisinin mücadele ettiğini ifade etti. Çalışkan son olarak, "Kulübün hiç geliri yok. Gelirimizin tamamı icralara gidiyor. Bu şekilde buraya kadar geldik. Transfer tahtamız kapalı olduğu için eski oyuncularımızın büyük bir çoğunluğuyla transferin son günlerinde anlaştık. Tita, Güven Varol, Sinan Kaloğlu ve Pedriel ile anlaştık. Mitrovic ve Serol Demirhan'ı da kadromuzda tuttuk. Bunları almak kolay olmadı. Ne istedilerse 'Evet.' demek zorunda kaldık. Kadromuzu genç ve tecrübeli isimlerle harmanladık. İyi bir kadro oldu. Süper Lig'de zaten bu oyuncularla mücadele ettik. Artık takım olma yolunda da ilerliyorlar." şeklinde konuştu.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.