comScore

Mersin İdmanyurdu Mersin İdmanyurdu

Mersin İdmanyurdu Haberleri: Burhanettin Kocaman'dan öfkeli açıklamalar

21 Haziran 2016, Salı 17:55
Mersin İdmanyurdu Haberleri: Burhanettin Kocaman'dan öfkeli açıklamalar

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin İdmanyurdu'nun bugün içinde bulunduğu konumu ve sahipsizliğinden dolayı üzüntü duyduğıunu söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin İdmanyurdu'nun bugün içinde bulunduğu konumu ve sahipsizliğinden dolayı üzüntü duyduğunu belirterek, “Bugün Mersin'deki bütün iş adamlarına 'bu işe sahip çıkın, yarın pişmanlık duymayın' düşüncesiyle mektup yazdım. Buna sahip çıkılmasa zaten kulübü çok daha kötü günler bekliyor” dedi. 
 

Burhanetin Kocaman'dan Mersin İdmanyurdu açıklaması


Gazetecilerle buluştuğu iftar yemeğinde konuşan Başkan Kocamaz, Mersin'de yaşanan bazı konuların kendisini üzdüğünü söyledi. Mersin İdmanyurdu'nun bugünkü konumu ve sahipsizliğinden dolayı üzüntü yaşadıklarını kaydeden Kocamaz, “Yani 1925'de kurulmuş bir kulüp, aradan 91 yıl geçmiş halen bir dikili ağacı yok, bir tesisi yok ve bir sahibi yok. Herkes işin kolayına kaçıyor. Eleştirmek kadar kolay bir şey yok. Önemli olan eleştirmenin yanında çözüm yollarını da ortaya koyabilmek. Maalesef insanlar hem sahip çıkmıyor hem de eleştiriyorlar. İşte 'kulübü yanlış yönettiler' diye. Sen gelseydin doğru yönetseydin. Eleştirerek bu işin içinden çıkamayız. Bu bizim ortak paydamız” diye konuştu.

Mersin İdmanyurdu'nun herkesin tatlı belası olduğunu belirten Kocamaz, “Buna sahip çıkacağız. Mersin İdmanyurdu şu anda Mersin'in en büyük markasıdır. Ama 1. Lige çıkıp, transfer yapamazsanız bu sona da katlanacaksınız. Kulübün borcu var. Bu borcun yanında bir kongre yapıldı, hiç kimse gelmedi, sahip çıkmadı. Bugün Mersin'deki bütün iş adamlarına mektup yazdım. 'Bu işe sahip çıkın, yarın pişmanlık duymayın' düşüncesiyle. Buna sahip çıkılmasa zaten kulübü çok daha kötü günler bekliyor olacak. Gerçekten sadece belediyenin söylemesiyle olmaz. Keşke yasalar müsait olsa da belediye bütçesinden bir katkı yapabilsek, hiç kimseye de bu çağrı yapma gereğini duymasak. Ama yasal olarak böyle bir yetkimiz ve imkanımız yok. Onun için biz Mersin'de yaşayan insanları, Mersin'den kazanan insanları tabi bunları kazanırken de Mersin halkına ister istemez sıkıntılar oluşturanlardan destek istedik. Tabi ki bir taraftan istihdama, ekonomiye katkıları var ama bunun yanında bir de bu kentin ortak paydası var; Mersin İdmanyurdu. Buna sahip çıkmak mecburiyetinde olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.
Mektupta özellikle bazı konularda iş adamlarına not düştüğünü belirten Kocamaz, “Bugün yazdığım çağrı mektubunda özellikle de belirttim. Kimler ne kadar katkı sunduysa istedikleri takdirde onları da açıklayabilirim. Bunun yanında hiçbir katkı koymayanları da açıklayalım diye bir not düştüm. Bu iş yalnızca Büyükşehir Belediyesi'nin işi değil. Biz buna gönülden varız ama burada bir sürü sivil toplum örgütü, bir sürü iş adamı, siyasetçilerimiz var. Herkes sırtını dönerken, sanki her şeyin sorumlusu bir tek Burhanettin Kocamaz gibi davranılmasından ben rahatsızlık duyuyorum. Onun için bu kenti seven, bu kentte yaşayan, bu kentin değerleriyle gurur duyan, üzüntülerini paylaşan herkesi de bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.