comScore

Mersin İdmanyurdu Mersin İdmanyurdu

Mersin İdmanyurdu destek istedi

29 Aralık 2016, Perşembe 15:11
Mersin İdmanyurdu destek istedi

Mali açıdan sıkıntılı bir dönem yaşayan mersin İdmanyurdu destek bekliyor.

FutbolArena - TFF 1. Lig'de yaşadığı mali sıkıntılar nedeni ile zor günler geçiren Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanı Ali Tekin destek beklediklerini belirtti.
 
Mali problemlerde ötürü devre arası transfer tahtasının kapalı kalması ile karşı karşıya kalan Mersin İdman Yurdu kaynak arayışında. Kulüp Başkanı Ali Tekin yaptığı açıklamada ''Şu anda faizler ve ay ücretleri de dahil transfer tahtasını açmak için 27 milyon liraya ihtiyacımız var" dedi.
 
Yazılı açıklamada bulunan Ali Tekin yaşanan borçların geriye dönük olduğunu vurgularken “Ancak bu borçların 2011'den bu yana faizlerini, avukatlık ücretlerini, en önemlisi de FIFA'da, CAS'ta ve TFF'de devam eden davaların beyanını katılımcılara yapmadılar. Ayrıca biz yönetimi almadan önce kulübümüzde mevcut oynayan oyuncuların paraları ödenmediği için sahaya çıkmama ihbarnamesinden ise hiç mi hiç bahsetmediler. Noterden ihtarname çekmemize rağmen eski yönetim kulübü henüz tarafımıza teslim etmemiştir. Mevcut yönetim olarak Mersin Asliye Hukuk Mahmesi'ne dava açmak zorunda kaldık. 3 ay geçmiş olmasına rağmen resmi olarak geriye dönük hiçbir belge ve bilgiye ulaşamamaktayız” ifadelerini kullandı.
 
"TRANSFER YAPABİLMEMİZ İÇİN 27 MİLYON TL ÖDEMEMİZ GEREKİYOR!"
 
Devre arası transfer tahtasının açılmaması durumunda Teknik Direktör Yusuf Şimşek'in görevinden istifa edeceği riski ile karşı karşıya kalan Mersin İdman Yurdu Kulübü Başkanı Ali Tekin “Kısacası transfere engel borçlarımız federasyondan aldığımız en son döküme göre 27 milyon liradır. Bu rakamlara faizler ve ay ücretleri de dahildir. Tabi ki borcumuz ne kadar olursa olsun bizim bütün çabamız transfere engel borçları ödeyip transferlerimizi yapmaktır. Bunun için de yönetim olarak gece gündüz çalışmaktayız ve tek başımızayız. Ancak belirli stratejilerle yürümek zorundayız. Maalesef transfer tahtasını açmamızı isteyen kadar istemeyenler de var. O yüzdendir ki yönetici olarak bizler yapmış olduğumuz açıklamaları dikkatli ve temkinli yapmak zorundayız. Son günlerde sosyal medyada sürekli tahtayla ilgili spekülasyon amacı ile bilinçli olarak, şahsımın konuşmalarından bazı cümleleri cımbızla çekip medya hesaplarında yayın yapmaktadırlar. Bu arkadaşlarımız bizi ve kulübümüzü şu kritik aşamada çok zora düşürmektedirler” dedi.
 
Oluşan mali yükümlülüğün kendisini ve yönetim kurulunu aştığını belirten Ali Tekin yardım çağrısında bulunurken şu ifadeleri kullandı;
 
"Şahsımın bulduğu kaynakla ne kadar pazarlık şansımız olabilir. Kaynak ne kadar artarsa o kadar şansımız yüksek olur. Nakit olarak ödeyeceğimiz kaynak ile birlikte taksitleri de günü gününe ödemek zorunluluğumuz var. Şayet Mersin'de herhangi bir kuruluş, firma, STK ya da şahıs Mersin İdmanyurdu'nun bu durumuna el atmayı düşünüyorsa kulübümüzün bu zor günlerinde yanımızda olmak istiyorsa şahsıma ne zaman ve na kadar yardım yapacağını bildirmesi yeterli olacaktır. Gün bu gündür. Tahtamız kalktığı zaman gerekli yerlere ödemeyi kendisi de yapabilir. Bu bizlerin elini güçlendirir ve pazarlık kabiliyetimizi arttırır. Böylece mevcut borçları aşağı çekme şansımız olur. Kısıtlı parayla pazarlık ne kadar yapılabilir."

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!