comScore

Meral Akşener kimdir? Meral Akşener nereli, hangi takımı tutuyor? Meral Akşener'in Halk TV programı)

19 Mayıs 2018, Cumartesi 01:59
Meral Akşener kimdir? Meral Akşener nereli, hangi takımı tutuyor? Meral Akşener'in Halk TV programı)

İYİ Parti Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, Halk TV'de yayınlanan ve Uğur Dündar'ın sunduğu Halk Arenası programının konuğu oldu. Meral Akşener'in gündem yaratan açıklamaların ardından insanlar seçim öncesi bir kez daha Meral Akşener kimdir? Meral Akşener nereli, kaç yaşında ve Meral Akşener hangi partilerde çalıştı? sorularına yanıt aradı. 

FutbolArena - İyi Parti Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, Halk Arena'sında Uğur Dündar'ın konuğu oldu. Halk TV'de yayınlanan Halk Arenası programının konuğu olan Meral Akşener seçim öncesi birbirinden önemli açıklamalar yaparken, Meral Akşener'in Halk Arena'sına konuk olduğu programın ardından sosyal medyada twitter ortamında Meral Akşener trend topic listesine girdi. Bu gelişme sonrasında Meral Akşener yine günün soruları arasına girerek, Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener'in hayatı merak edilmeye başlandı. Meral Akşener'in Halk Arenası programındaki açıklamalarıyla birlikte Meral Akşener kimdir? Meral Akşener nereli, kaç yaşında ve Meral Akşener hangi partilerde çalıştı? sorularının cevaplarına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 
 

Meral Akşener'in Halk TV - Halk Arenası programı


İYİ Parti Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, Halk TV'de yayınlanan ve Uğur Dündar'ın sunduğu Halk Arenası programına katıldı. Meral Akşener, Sözcü'nün derlediği haberde burada yaptığı açıklamalarda, "Yani eşit rekabet koşullarımız var mı? Yok. Yani ben çok uzun zamandır ilk defa televizyona çıkıyorum. Böyle bir şey olabilir mi? Yani benim önümdeki o demir parmaklıkları kimse görmüyor. Ama benim önümde görünmeyen demir parmaklıklar var. Sayın İnce'nin ben mutluluk duyuyorum televizyonda görünmesi ne güzel bir şey. Bunun yanında Meral Akşener'den 10 saniyelik bir haber geçildiği için işten olan insanlar olabilir mi? İki kişi görüyorum ben ekranda Sayın Erdoğan'la sayın İnce'yi umarım seçmende bunu görüyordur.” ifadelerini kullandı. 
 

Meral Akşener kimdir?


Meral Akşener, 18 Temmuz 1956 tarihinde İzmit‘de Gündoğdu'da doğmuştur. Babasının adı Tahir Ömer, annesinin adı Sıddıka'dır. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Doktorasını yaptı. Yıldız, Kocaeli ve Marmara Üniversitelerinde öğretim üyesi olarak ders verdi. Kocaeli Üniversitesinde İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı görevinde bulundu. Zübeyde Hanım Şehit Aileleri Vakfı'nın kuruluşunu gerçekleştirdi.

1995 yılında DYP Kadın Kolları Başkanı oldu. 24 Aralık 1995 tarihinde yapılan, TBMM 20.dönem seçimlerinde Doğru Yol Partisi İstanbul, 23. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul ve 24. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili seçildi. 21.dönem de Doğru Yol Partisi Kocaeli Milletvekilliği seçildiğinde 28 Haziran 1996-30 Haziran 1997 tarihleri arasında görev yapan, Refah Partisi ve Doğru Yol Partisi koalisyonunun oluşturduğu 54. Hükümette İçişleri Bakanlığı yaptı.
Meral Akşener 19 Haziran 2016 tarinde Ankara Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesine başvurarak, partiden ihraç kararına ihtiyati tedbir konulmasını istedi. MHP'nin ihraç kararına açmış olduğu iptal davası, 15 Aralık 2016 tarihinde Ankara 6. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından reddedildi ve bu kararla partiden ihracı kesinleşti.2017 Yılında bağımsız milletvekilleri Ümit Özdağ ve İsmail Ok ile birlikte TBMM'de temsil edilen beşinci parti olmak için Yeni parti çalışmalarını hızlandırdı. Bağımsız Milletvekili İsmail Ok, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında yeni partiye ilişkin soruları yanıtlayarak şöyle konuştu: “Yeni parti artık kurulması yönünde tabiri caizse bir yol ayrımına girilmiştir, başlanılmıştır, inşallah Türk Milleti için hayırlı olacaktır. Türk Milleti de bu yeni partide lider olarak genel başkan olarak Sayın Meral Akşener'i görmektedir. Sayın Meral Akşener'in liderliğinde, genel başkanlığında Türkiye'de yeni bir parti kurulacaktır. Bizler de milletvekilleri arkadaşlarımızla birlikte Sayın Meral Akşener'in etrafında toplanarak Türk Milletinin ve devletinin içinde bulunduğu bu zor şartlardan çıkması için elimizden gelen bütün katkıyı yapacağız. Artık Türk Milleti, şu içinde bulunduğumuz durumdan muzdarip olan bütün kesimler hatta AKP'nin çok önemli bir kısmı yeni bir parti kurulmasını beklemektedir. Bu yeni partinin de genel başkanlık görevini, liderliğini Sayın Meral Akşener'e vermiştir. Yeni partinin de lideri Meral Akşener olacaktır.” açıklamasını gerçekleştirdi.

Akşener'in kuracağı yeni partinin ismi “İyi Parti” sloganı ise “Türkiye iyi olacak” oldu. Akşener İçişleri Bakanlığı'na dilekçesini verdikten sonra yeni partisini Ankara'da Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde ‘Türkiye İyi Olacak' sloganıyla 25 Ekim 2017 Tarihinde kamuoyuna açıkladı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"