comScore

Meral Akşener hangi takımı tutuyor? (Meral Akşener kimdir, neleri?)

04 Mayıs 2018, Cuma 12:09
Meral Akşener hangi takımı tutuyor? (Meral Akşener kimdir, neleri?)

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener hangi takımı tutuyor? Meral Akşener'in cumhurbaşkanlığı adaylığı hazırlıkları devam ederken merak edilen soruların yanıtları haberimizde... Meral Akşener kimdir, nereli ve kaç yaşında? Detaylar haberimizde...

FutbolArena - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olacağını açıklamıştı. Peki Meral Akşener hangi takımlı? İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener kimdir? Nereli ve kaç yaşında. Bu soruların yanıtları haberimizde... Merak edilen konulardan biri de Meral Akşener'İn takım tutup tutmadığı konusu. Hepsi ve daha fazlası haberimizde...
 

Meral Akşener Haberleri (4 Mayıs Cuma)


Adaylığını tamamlayabilmesi için 100 bin imzaya ihtiyaç duyan Meral Akşener bu kampanya'yı İstanbul'un Üsküdar semtinde başlattı.

Meral Akşener, “Milletimize güvenmekte ne kadar haklı olduğumuzu görüyoruz” diyen Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü: “100 bin imza için tek güvendiğimiz yer milletimizdi. Bugün görülüyor ki bu güvenimiz son derece doğru. Sadece milletimize güvenmemiz bize yeter. Şimdi YSK önündeyiz söyleyecek çok şey var ama burada konuşmak istiyorum. Ali kıran baş kesen devri sona erecek. Bir soru sormak istiyorum. Kıbrıs'la ilgili yanlış politikalar sonucunda Kıbrıs'ı verdin. Buna müsaade etmeyeceğiz, buna müsaade etmeyeceğiz, buna müsaade etmeyeceğiz. Ayağınızı denk alın" diye konuştu.

 

Meral Akşener hangi takımlı? Takım tutuyor mu?


Merak edilen konuların başında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in hangi takımı desteklediği konusu oldu. Meral Akşener'in tuttuğu takım konusunda çeşitli iddialar bulunuyor. Ünlü siyasetçinin geçtiğimiz haftalarda Galatasaray - Medipol Başakşehir mücadelesiyle ilgili attığı bir tweet dikkat çekmişti. Meral Akşener, mücadelenin sonucunu sosyal medya hesabından Galatasaray 2-0 Recep Tayyip Erdoğan diye paylaşmıştı. Bu paylaşım sonrası Meral Akşener'in Galatasaraylı olabileceği de konuşulmaya başlandı.

 

Merak Akşener kimdir, kaç yaşında? Meral Akşener'in hayatı - Meral Akşener evli mi?


18 Temmuz 1956'da İzmit Gündoğdu'da doğdu. Baba adı Tahir Ömer, anne adı Sıddıka'dır.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü bitirdi. Doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı.

Yıldız, Kocaeli ve Marmara üniversitelerinde öğretim üyesi olarak ders verdi. Kocaeli Üniversitesinde İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı görevinde bulundu. Zübeyde Hanım Şehit Aileleri Vakfının kuruluşunu gerçekleştirdi.

20. Dönemde İstanbul, 21. Dönemde Kocaeli, 23 ve 24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. 54. Hükümette İçişleri Bakanı olarak görev yaptı. 23 ve 24. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan vekilliği görevinde bulundu.

Meral Akşener 25 Ekim 2017'de arkadaşlarıyla birlikte İYİ Parti'yi kurdu ve 26 Ekim 2017'de İYİ Parti Genel Başkanı olarak seçildi.

Akşener, evli ve 1 çocuk annesidir.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"