comScore

Rizespor Rizespor

Ömer Ofluoğlu: 'İkinci yarı daha iyi olacağız'

10 Ocak 2017, Salı 15:28
Ömer Ofluoğlu: 'İkinci yarı daha iyi olacağız'

Çaykur Rizespor'da transfer çalışmalarıyla ilgili açıklama yapıldı.

FutbolArena - Çaykur Rizespor yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda transfer komitesinde yer alan Ömer Ofluoğlu, ligin ikinci devresinde çok daha iyi olacağız dedi.

Devre arası transfer çalışmalarının devam ettiğini hatırlatan Ofluoğlu, yılbaşı akşamı renia'da yaşanan terör olayı nedeniyle önceden anlaşmaya vardığımız İsrailli bir futbolcunun Türkiye'ye gelmekten vazgeçtiğini söyledi.
Hapoel Beer formasını giyen İsrailli oyuncunun Renia katliamı sonrası Rizespor'a imza atmaktan vazgeçtiğini belirten Ofluoğlu, "İsrailli oyuncu ile her konuda anlaşmaya varmıştık. Maalesef Renia'da yaşanan üzücü olayda İsrailli bir vatandaşın da ölmesi nedeniyle bu oyuncu Rizespor'a gelmekten vazgeçti. Kimseyi zorla buraya getiremeyiz ama gelmek isteyene de kapımız açık. Ligin ikinci devresinde 10 numara başta olmak üzere üç bölgeye takviyelerde bulunacağız. Alacağımız futbolcular direk bize katkı verecek olan isimler olacak. Avusturyalı Grünwald konusu bu hafta içinde netleşir. Başkanımız Metin Kalkavan ve hocamız Hikmet Karaman bu oyuncu için Viyana'ya gidecekler. Hocamızın ani rahatsızlığı nedeniyle bu yolculuk 2 – 3 rötarlı olacak. Futbolcuda bir sorun yok, kulübü ile son görüşmeler yaparak bu transferi noktalayacağız. Yine gurbetçi oyuncu Süleyman Koç ile bir on görüşme yapıldı. Bu futbolcunun son durumu önemli. Geçmiş dönemde çıkış yapan fakat son bir yıl içinde bazı sakatlıklar geçiren bir kardeşimiz. Gerekli sağlık kontrolleri sonrası hocamızın onayını aldıktan sonra imza atılır” dedi.

İlk devre ortaya konulan oyunun karşılığını alamadıklarını belirten Ömer Ofluoğlu, "Ligin ilk devresinde bir çok maçta şansızlık yaşadık. İkinci devre bu şansın bizim yanımıza geri dönmesi önemli. Gidip, gelen maçlarda kırılma anlarında pozisyon şansızlığı hep bizim yanımızda oldu. Buna birkaç maçta hakem hatalarını da ekleyebiliriz. İkinci devrenin tekrarı yok. Gereken dersler alındı. Yapılacak olan üç nokta transferi ile birlikte takımımız beklenen çıkışa geçecektir. Bu ligde bir diğer önemli hususta mali disiplin. Metin Başkan yönetiminde bizim takımda asla taviz vermeyeceğimiz tek konu mali disiplindir. Ligde bir çok takım zamanında har vurup harman savurarak geldikleri yer belli. Ayaklarımızın üzerinde sağlam basıyoruz. Sportif başarı evet iyi değiliz ama kimseye de borcumuz yok. A.Ş yönetimi geçmiş dönemden kalan bir çok icralık dosyayı temizledi. Rizespor, mali disiplin konunda Metin başkan yönetiminde devrim niteliğinde kararlar altına imza atmıştır” şeklinde konuştu.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)